8 главни трендови кај венчаниците за 2020 година

Доколку се прашувате што ќе биде тренди во светот на венчаниците во 2020 година, ние го имаме одговорот на сите ваши прашања. Согласно пролетната модна недела на венчаници, нешто со што сите светски д…

Магични венчаници од колекцијата на „Crystal Design”

Подгответе се! Следуваат фотографии од венчаници кои ќе ви ги расипат плановите доколку веќе си имате одбрано венчаница. Овие дизајни од колекцијата „Crystal Design” се гламурозни, неодоливи и м…

Невеста им дозволи на гостинките да дојдат облечени во нивните венчаници

Навистина е штета што жената само еднаш (најчесто) во животот ја облекува својата венчаница. Со ова се согласува и актерката Одри Мор. Па затоа, таа на нејзината нетрадиционална свадба побарала од неј…

Практични совети за бремени невести

Од моментот кога сте дознале за бременоста, до моментот кога е закажана свадбата ќе помине одредено време, па можеби и неколку месеци, и стомачето веќе ќе почне да доминира и ќе треба да ја прилагодиш…

Совршен дизајн и беспрекорна изработка – венчаници од Ателје Проновиас

Венчаниците на „Ателје Проновиас“ се рачно изработени во срцето на ателјето во Барселона. Оваа колекција нуди елегантни и иновативни дизајни и материјали, украсени со деликатни детали. Погледнете ги в…

Мајли Сајрус сподели фотографии од нејзината свадба

Една од најпознатите пејачки на светот, Мајли Сајрус, неодамна стапи во брачните води со Лијам Хемсворт, па пејачката си објави приватни фотографии од големиот ден. На нивната венчавка присуствувале с…

За што размислуваат невестите на ноќта пред венчавката?

Без оглед на тоа дали вашата философија во планирање на венчавките е да останете смирена или планирате се’ до последен момент, сепак последната ноќ од вашиот девојачки живот тешко дека ќе можете да ос…

Уникатни фотографии со невестинските чевли

Без разлика дали за свадбата ќе одберете гламурозни високи потпетици, светкави сандали или едноставни и елегантни салонки, потребно е овие важни чевли со кои зачекорувате во нов живот, да ги вклучите …

Гламурозни свадбени фризури за многу долга коса

Доколку сте во потрага по совршена свадбена фризура за вашата прилично долга коса , оваа галерија е вистинската за вас. Ви предлагаме 10 фризури со кои ќе заблескате на сопствената свадба:  …

Креативни идеи за модерни перничиња за бурми

Ако сте од оние невести кои внимаваат на секој детаљ од нивната свадба, сигурно не сакате перничето за бурмите да ви биде нешто „веќе видено“. Токму затоа ви претставуваме неколку перничиња и алтернат…