Идеален начин на запросување според дамите?

Дамите најчесто уште од својата најрана возраст замислуваат како ќе изгледа нивниот иден сопруг, начинот на кој тој ќе ги побара за жена и како ќе изгледа нивната свадба… А неодамна бил дефинира…

Џенифер Лопез му кажа „Да“ на Алекс Родригез

Пејачката Џенифер Лопез по четврти пат ќе заплива во брачните води, овој пат со нејзиниот партнер Алекс Родригез, со кој се 2 години во врска. Новите вести парот ги сподели на социјалните мрежи, објав…

Грешки кои не треба да ги правите кога очекувате свршенички прстен

Знаете дека доаѓа моментот… Можеби со него и веќе заедно сте биле да гледате прстени, или едноставно насетувате дека тој се подготвува да го направи тој чекор. Како и да е, веќе сте сигурна дека…

15 најкреативни начини да објавите дека сте се вериле

Ох да, го дочекавте и тој момент кога тој клекна пред вас и го постави најважното прашање кое сте го слушнале во вашиот живот! По потврдниот одговор вие заслужувате да му кажете на светот што е новото…

Веридба: Подготовки, организација, обичаи и сè што треба да знаете

Како и за сѐ останато, така и за веридбата обичаите и традицијата се разликуваат во различните делови од Македонија. Но, ќе се обидеме генерално да објасниме што се случува секаде. ЗАПРОСУВАЊЕ Првиот …

8 нешта кои треба да ги направите откако ќе се верите

Тој го постави прашањето. Вие рековте ДА! Сега што? Следнте 8 работи ќе ви помогнат да одлуите што прво да направите, и како да уживате во секоја секунда од свадбените подготовки. 1.Јавете им се на на…

6 начини да го натерате да ве запроси

Многу пати има сценарија кога партнерот не се чувствува доволно сигурен во себе за да ја запроси својата партнерка, па потребно му е малку да го „осигурате“ дека нема да згреши и дека нема да биде одб…

15 клучни чекори за запросувањето што секој маж мора да ги знае!

Кога е љубовта во прашање, нештата се многу јасни! Ако сметате дека крај себе ја имате девојката која ве прави среќен и со која можете да се видите себеси и по 10 и по 30 години, немојте да се двоумит…