8 главни трендови кај венчаниците за 2020 година

Доколку се прашувате што ќе биде тренди во светот на венчаниците во 2020 година, ние го имаме одговорот на сите ваши прашања. Согласно пролетната модна недела на венчаници, нешто со што сите светски д…

Најдобрите свечени тоалети од Оскари 2019

Црвениот тепих на Оскарите секогаш е инспирација за девојките кои сакаат да изгледаат беспрекорно и гламурозно. Она што оваа година го сервираа познатите се инспиративни тоалети, кои освен на црвен те…

Мила Кадриу: Невестите со самодоверба оставаат силен впечаток!

Креаторката Мила Кадриу има важна улога во животот на секоја жена – таа ги реализира соништата на секоја невеста, креирајќи венчаници од соништата. Сопственичката на „MCouture“ за Bride.Mk откри…