Колекција Деница на Ателје Антонија Ристовска

Следејќи го својот препознатлив и својствен стил на изразување, дизајнерката Антонија Ристовска со својата најнова колекција насловена „Деница 2019“ носи креативна свежина и спој меѓу модерниот и безв…

ATHENS Колекција венчаници на Берта

Љубители на високата мода и обожавателки на прекрасни венчаници, пред вас е уште една галерија која ќе ви ги наполни очите. Модната куќа „Берта“ секогаш нуди прекрасни, гламурозни и тренди венчаници о…

Во дилема: Како да се одлучите меѓу две венчаници?

Уште пред да се впуштите во авантурата на пронаоѓање на венчаница, тргнувате со помислата дека треба да ја пронајдете „вистинската“. Но што ако наместо една најдете две, а таков луксуз не можете да си…

Антонија Ристовска: Невестата треба да носи венчаница во која ќе се чувствува удобно и пријатно

Дизајнерката Антонија Ристовска со години ги дотерува невестите, креирајќи за нив прекрасни, романтични и нежни венчаници. Ја прашавме какви венчаници се хит во моментов, како и тоа на што треба да вн…

ALEGRIA – Колекција венчаници од Галиа Лахав

„Алегрија“ е името на новата колекција венчални фустани од модната куќа за висока мода во светот на венчаниците, „Галиа Лахав“. Повторно восхитувачка и возбудувачка, колекцијата венчаници е наменета з…