Маја Ристовска
73 Articles0 Comments

Мила Кадриу: Невестите со самодоверба оставаат силен впечаток!

Креаторката Мила Кадриу има важна улога во животот на секоја жена – таа ги реализира соништата на секоја невеста, креирајќи венчаници од соништата. Сопственичката на „MCouture“ за Bride.Mk откри…

(ИНТЕРВЈУ) Малите невести на Наташа – најдобриот подарок за една невеста

Од сите можни свадбени подароци на светот, „малата невеста“ облечена во венчаница (која може да биде идентична како онаа на невестата), е дефинитивно нешто на што нема да остане рамнодушен ниту еден б…

За plus size невести: 8 главни правила за купување венчаница

Да се најде венчаницата од соништата е голем предизвик за секоја невеста особено за оние кои имаат вишок килограми. Една елегантно пополнета (и горда на тоа) невеста, Британи Џибонс, открива како да ј…

Диета за невести: 10 трикови што треба да ги знаете

Секоја невеста сака да изгледа неодоливо во венчаницата. До таа цел ќе ве доведе Даг Рајс, професионален тренер од Националната академија за медицина и спорт, кој смислил план за исхрана со кој идните…

Во дилема: Како да се одлучите меѓу две венчаници?

Уште пред да се впуштите во авантурата на пронаоѓање на венчаница, тргнувате со помислата дека треба да ја пронајдете „вистинската“. Но што ако наместо една најдете две, а таков луксуз не можете да си…

Антонија Ристовска: Невестата треба да носи венчаница во која ќе се чувствува удобно и пријатно

Дизајнерката Антонија Ристовска со години ги дотерува невестите, креирајќи за нив прекрасни, романтични и нежни венчаници. Ја прашавме какви венчаници се хит во моментов, како и тоа на што треба да вн…

Најубавите китенки за младоженецот и најважните гости

За китенките одамна се верувало дека служат да ги избркаат злите духови на свадбата, а денессе дел од традицијата и декорацијата на секоја свадба. Китенки се закачуваат на сватовите од страната на мла…

Креативни начини како да ги декорирате салфетите

Салфетите се неопходен детаљ на секоја маса, а нивната декорација може многу да направи за масата да изгледа совршено. Без разлика дали за вашата свадба ќе користите текстилни или хартиени салфети, мо…

Идеи за неодоливи и уникатни невестински бонбончиња

Ви предлагаме 18 прекрасни невестински бонбончиња со кои ќе ги разгалите Вашите гости. Ние ви ја даваме само идејата, а за нејзина реализација обратете кај некое ателје кое се занимава со организација…

12 прекрасни свадбени тетоважи

Еден од најновите трендови кај венчавките во последните години е прстен-тетоважа. Многу од познатите личности ги имаат, и прават тетоважи со дати, имиња, иницијали и слично. Доколку и вие не сакате тр…