Маја Ристовска
68 Articles0 Comments

Креативни идеи за модерни перничиња за бурми

Ако сте од оние невести кои внимаваат на секој детаљ од нивната свадба, сигурно не сакате перничето за бурмите да ви биде нешто „веќе видено“. Токму затоа ви претставуваме неколку перничиња и алтернат…

Идеи за прекрасни летни бидермаери

Летото за повеќето идни невести е омилен период од годината. Топлото време, свадбите на отворено и живите бои… сето тоа предизвикува среќа. Но летото само по себе носи и прекрасни цвеќиња кои се…

Веридба: Подготовки, организација, обичаи и сè што треба да знаете

Како и за сѐ останато, така и за веридбата обичаите и традицијата се разликуваат во различните делови од Македонија. Но, ќе се обидеме генерално да објасниме што се случува секаде. ЗАПРОСУВАЊЕ Првиот …

8 нешта кои треба да ги направите откако ќе се верите

Тој го постави прашањето. Вие рековте ДА! Сега што? Следнте 8 работи ќе ви помогнат да одлуите што прво да направите, и како да уживате во секоја секунда од свадбените подготовки. 1.Јавете им се на на…

6 начини да го натерате да ве запроси

Многу пати има сценарија кога партнерот не се чувствува доволно сигурен во себе за да ја запроси својата партнерка, па потребно му е малку да го „осигурате“ дека нема да згреши и дека нема да биде одб…

3 работи кои не треба да му ги правите на вереничкиот прстен

Вашиот свршенички прстен не е само симбол на вашето соединување. Исто така има голема емотивна вредност и е скапоцено парче накит кое можете да го пренесувате од генерација на генерација, доколку знае…

Приказна за љубовта низ фотографиите на Драгана и Боби

Ова е една од најубавите љубовни приказни за кои сте слушнале и кои сте ги прочитале… Некогаш одамна луѓето биле многу моќни суштества. Тие имале по две глави, четири раце и нозе, големо срце и …

4 мали места во Европа, совршени за меден месец

За да имате прекрасен меден месец не значи дека задолжително треба да отпатувате на некоја прекуоеканска егзотична дестинација. И Европа има многу прекрасни и романтини градови и мали гратчиња, соврше…

Најубавите нешта во животот преку фотографиите на Емилија и Александар

Убавината на животот е кога ќе најдеш една личност за која знаеш дека е тука да остане засекогаш… И сфаќаш дека во животот навистина ти цветаат рози во мигот кога тој ќе ти ти подари прстен и сф…

Три причини зошто да си земете балетанки на свадбата

Секоја жена е свесна за предностите кои ги имаат високите потпетици, но исто толку добро знае и дека тие претставуваат проблем кога цел ден треба да се носат. Проблемите околу болките во нозете, отече…