Маја Ристовска
73 Articles0 Comments

Идеи и совети за првиот танц

Првиот танц на младите е еден од најчестите и најмногу очекувани обичаи на самата венчавка. Традиционално, првиот танц кој се игра е виенски валцер, но сè почесто младите одбираат и некои други танци,…

DIY Хартиени топки, романтични свеќички и цветни вазнички како совршени декорации

Ако сте љубителка на уметноста и сакате сама да придонесете во декорирањето на сопствената свадба , можеби ќе изгубите повеќе време, но така ќе заштедите и пари, и ќе дадете посебен печат на вашиот на…

Дали да побарате пари наместо подарок?

Во денешно време сосема е нормално да се подаруваат пари наместо подароци за свадба. Тоа и сите гости би требало да го подразберат. На секој нов пар она што му треба за новиот дом или новиот заеднички…

Гости кои не мора да ги поканите на свадба

Создавањето на листата на гости можеби е најстресниот момент од подготовките и организацијата на венчавката. Без разлика дали ќе правите мала забава за најблиските или голема венчавка, секогаш има луѓ…

За што размислуваат невестите на ноќта пред венчавката?

Без оглед на тоа дали вашата философија во планирање на венчавките е да останете смирена или планирате се’ до последен момент, сепак последната ноќ од вашиот девојачки живот тешко дека ќе можете да ос…

Уникатни фотографии со невестинските чевли

Без разлика дали за свадбата ќе одберете гламурозни високи потпетици, светкави сандали или едноставни и елегантни салонки, потребно е овие важни чевли со кои зачекорувате во нов живот, да ги вклучите …

Магична свадба: Јулијана & Александар

Сокриени во замокот на бесконечноста ги открив најголемите богатства на светот. Во длабочината на твојата душа и зениците на твоите очи јасно можам да видам каде извира среќата која се слева право во …

Свадбени моменти кои не треба да ги споделувате на социјалните мрежи

Во време на свадбени статуси и чекирања, линијата меѓу сентименталните и недозволенитеобјави на социјалните мрежи може да стане непрепознатлива. Па ако се плашите да не прикачите нешто повеќе од дозво…

Гламурозни свадбени фризури за многу долга коса

Доколку сте во потрага по совршена свадбена фризура за вашата прилично долга коса , оваа галерија е вистинската за вас. Ви предлагаме 10 фризури со кои ќе заблескате на сопствената свадба:  …

Декоративни идеи за свадба на Велигден

Велигден е еден од најубавите празници во христијанската религија, а многумина се решаваат својата свадба да ја направат токму на тој убав ден. Со оглед на тоа што секогаш се паѓа во недела, и секогаш…