Маја Ристовска
73 Articles0 Comments

Совршен дизајн и беспрекорна изработка – венчаници од Ателје Проновиас

Венчаниците на „Ателје Проновиас“ се рачно изработени во срцето на ателјето во Барселона. Оваа колекција нуди елегантни и иновативни дизајни и материјали, украсени со деликатни детали. Погледнете ги в…

Свадбен споменар со автограми од сите гости

Еден не толку актуелен се’ уште кај нас дел од свадбите се т.н. „weeding books memories“  кои се многу актуелни во светот. Имено, станува збор за едно катче на свадбата каде што сите гости се по…

Потребни документи за склучување брак

За да биде брачната заедница легална, истатата треба да биде регистрирана во некоја од соодветните канцеларии на Министерство за правда за таа намена, т.н. матична служба. Вакви канцеларии на територи…

Совршени пијалаци на вашата свадба, кои никој нема да ги очекува

Свадбениот ручек е неизоставен од секоја свадба, а воглавно во нашите ресторани горе-долу се нудат истите порции, па секогаш знаеме што можеме да очекуваме. Но за младите кои сакаат малку да ја зачина…

20 секси венчаници за згодни невести

Ако вашиот стил е далеку од обичното и традиционалното, зошто да не го задржите и на вашата свадба? Ако сте љубителка на длабоки шлицови и деколтеа, сакате да покажете малку голотија, имате среќа R…

Трендови: најдобрите принцес венчаници од светските модни куќи

Ако секогаш сте сонувале да бидете принцеза на својата свадба, тогаш мора да ги погледнете овие прекрасни венчаници. За разлика од пред неколку години кога принцес фустаните беа оние со огромни корпи,…

Прекрасни венчаници со пердуви

За оние невести кои сакаат вистински да изненадат и да заблескаат на нивната свадба, предлагаме да одберат венчаница со пердуви. Ваквите модели се најнов тренд меѓу венчаниците кај светски познатите д…

Колекција Деница на Ателје Антонија Ристовска

Следејќи го својот препознатлив и својствен стил на изразување, дизајнерката Антонија Ристовска со својата најнова колекција насловена „Деница 2019“ носи креативна свежина и спој меѓу модерниот и безв…

Мајли Сајрус сподели фотографии од нејзината свадба

Една од најпознатите пејачки на светот, Мајли Сајрус, неодамна стапи во брачните води со Лијам Хемсворт, па пејачката си објави приватни фотографии од големиот ден. На нивната венчавка присуствувале с…

ATHENS Колекција венчаници на Берта

Љубители на високата мода и обожавателки на прекрасни венчаници, пред вас е уште една галерија која ќе ви ги наполни очите. Модната куќа „Берта“ секогаш нуди прекрасни, гламурозни и тренди венчаници о…