Маја Ристовска
68 Articles0 Comments

„CLASSIC“ Колекција венчаници на Олег Бабуров, 2019

Ви претставуваме уште една прекрасна колекција венчаници, за сите вас кои се замислувате како дел од магична свадбена принцеза. Рускиот дизајнер Олег Бабуров во својата колекција комбинира светкави ма…

Предлог венчаници во боја на шампањ

За невестите кои сакаат суптилни бои, венчаница во боја на шампањ е одличен избор. Се одлучивме да направиме селекција од неколку прекрасни венчаници во оваа боја, со оглед на тоа што македонските нев…

Најдобрите свечени тоалети од Оскари 2019

Црвениот тепих на Оскарите секогаш е инспирација за девојките кои сакаат да изгледаат беспрекорно и гламурозно. Она што оваа година го сервираа познатите се инспиративни тоалети, кои освен на црвен те…

„КОКЕВ“ венчаници, колекција 2019

Нежни, лелеави, романтични и едноставно прекрасни се моделите од новата колекција на модната куќа „Кокев“. Колекцијата наменета за невстите во 2019-та година се состои од повеќе различни модели и уник…

Колекција венчаници на Зухаир Мурад, есен 2019

Зухаир Мурад ја презентираше новата колекција венчаници, која изобилува со цветни мотиви. Лотуси, цветови, ливчиња можат да се најдат насекаде, извезени на прекрасните и луксузни материјали. Погледнет…

Совршен дизајн и беспрекорна изработка – венчаници од Ателје Проновиас

Венчаниците на „Ателје Проновиас“ се рачно изработени во срцето на ателјето во Барселона. Оваа колекција нуди елегантни и иновативни дизајни и материјали, украсени со деликатни детали. Погледнете ги в…

Свадбен споменар со автограми од сите гости

Еден не толку актуелен се’ уште кај нас дел од свадбите се т.н. „weeding books memories“  кои се многу актуелни во светот. Имено, станува збор за едно катче на свадбата каде што сите гости се по…

Потребни документи за склучување брак

За да биде брачната заедница легална, истатата треба да биде регистрирана во некоја од соодветните канцеларии на Министерство за правда за таа намена, т.н. матична служба. Вакви канцеларии на територи…

Совршени пијалаци на вашата свадба, кои никој нема да ги очекува

Свадбениот ручек е неизоставен од секоја свадба, а воглавно во нашите ресторани горе-долу се нудат истите порции, па секогаш знаеме што можеме да очекуваме. Но за младите кои сакаат малку да ја зачина…

20 секси венчаници за згодни невести

Ако вашиот стил е далеку од обичното и традиционалното, зошто да не го задржите и на вашата свадба? Ако сте љубителка на длабоки шлицови и деколтеа, сакате да покажете малку голотија, имате среќа R…