Дотерување

Нови прекрасни невестински чевли

Нови прекрасни невестински чевли

Да се најде совршениот пар невестински чевли е вистински предизвик.

„Endless love“ колекција венчаници на Ал Апарел Наташа Карчева

„Endless love“ колекција венчаници на Ал Апарел Наташа Карчева

Колекцијата на Наташа Карчева од ателјето „Ал Апарел“ наречена „Endless...

Венчаници на Мила Кадриу, пролет 2018

Венчаници на Мила Кадриу, пролет 2018

Дизајнерката Мила Кадриу во рамки на шестото издание на Bridal...

Идните невести кажаа ДА и си бираа венчаница!

Идните невести кажаа ДА и си бираа венчаница!

Околу 200 идни невести одбираа совршена венчаница на шестиот „The...

Прекрасни „Кокев“ венчаници за невестите во 2018 година

Прекрасни „Кокев“ венчаници за невестите во 2018 година

Модното студио „Кокев“ ги претстави најновите модели на венчаници во...

Гламурозна и раскошна нова колекција венчаници на „ Queen “

Гламурозна и раскошна нова колекција венчаници на „ Queen “

„Royal Highness“ е името на новата колекција венчаници „ Queen...

“A BEAUTIFUL SOUL” - колекција венчаници на Ал Апарел Наташа Карчева есен-зима 2017

“A BEAUTIFUL SOUL” - колекција венчаници на Ал Апарел Наташа Карчева есен-зима 2017

Модното ателје „Ал апарел Наташа Карчева“ ја претстави колекцијата венчаници...

Каква венчаница одговара на вашиот карактер?

Каква венчаница одговара на вашиот карактер?

Изборот на совршена венчаница сигурно зависи од тоа каков е...

Организација

Секој цвет со посебно значење - историјата зад бидермаерот на Меган Маркл

Секој цвет со посебно значење - историјата зад бидермаерот на Меган Маркл

Има цела историја зад изборот на бидермаерот на Меган...

Вера Ванг почна да креира и десерти за свадба

Вера Ванг почна да креира и десерти за свадба

За прв пат во своето 30-годишно постоење како креатор на...

Најпопуларна песна за прв танц во 2018 година

Најпопуларна песна за прв танц во 2018 година

Да се одбере песна за првиот танц воопшто не е...

Луда игра за незаборавна девојачка вечер

Луда игра за незаборавна девојачка вечер

Една работа која е новост при прославата на девојачките забави...

Bride.MK препорака: Кого да одберете за вашите свадбени фотографии и видео?

Bride.MK препорака: Кого да одберете за вашите свадбени фотографии и видео?

Сите невести сакаат да имаат совршени свадбени фотографии, кои ќе...

Како да започнете со организација на вашата свадба?

Како да започнете со организација на вашата свадба?

Значи веќе се веривте? Ви честитаме! Пред вас е многу...

Колку е важна последната песна на свадбата и каква да биде таа?

Колку е важна последната песна на свадбата и каква да биде таа?

Знаете ли кој е детаљот исто битен како и првиот...

Најдоброто од ЗАГА спакувано во едно видео

Најдоброто од ЗАГА спакувано во едно видео

Во пресрет на новата свадбена сезона 2017, водечката продукциска куќа...

Штотуку венчани

Свадбена бајка на Хвар: Аделина и Бленд

Свадбена бајка на Хвар: Аделина и Бленд

Кога љубовта ќе се зачини со малку егзотика и мирис...

Свадбеното видео на Милена & Гордан

Свадбеното видео на Милена & Гордан

За свадбата на водителката Милена Антовска и нејзиниот сопруг Гордан...

Кети и Александар

Кети и Александар

Сакам да си целата моја вечност... Те гледам како создаден...

Креативни начини за прослава на годишнина од бракот

Креативни начини за прослава на годишнина од бракот

Секој пар има датум кој за нив има посебно значење,...

(ВИДЕО) Необична свадба - невеста се омажи за Исус

(ВИДЕО) Необична свадба - невеста се омажи за Исус

Џесика темелно си ја испланирала венчавката. Фустан, цвеќе, ресторан...

Љубов од овде до небото - свадбена сесија на Шар Планина: Радмила и Димитар

Љубов од овде до небото - свадбена сесија на Шар Планина: Радмила и Димитар

Ако небото е лимит, те сакам подалеку од небото. Таму...

Се омажи водителката Милена Антовска

Се омажи водителката Милена Антовска

Прекрасната водителна Милена Антовска го кажа судбоносното ДА...

Запросување

Парис Хилтон доби веренички прстен од 2 милиони

Парис Хилтон доби веренички прстен од 2 милиони

Богатата наследничка Парис Хилтон му кажа „Да“ на актерот...

Романтичниот Ед Ширан ја запроси девојката

Романтичниот Ед Ширан ја запроси девојката

Ед Ширан сподели среќна вест. Популарниот пејач ја запроси својата...

Наскоро нова кралска свадба: Принцот Хари ја запроси актерката Меган Маркл

Наскоро нова кралска свадба: Принцот Хари ја запроси актерката Меган Маркл

Британското кралско семејство ја доби и втората снаа. Актерката Меган...

Кели Куоко му кажа „Да“ на Карл Кук

Кели Куоко му кажа „Да“ на Карл Кук

Русокосата актерка Кели Куоко, која најдобро ја запознавмепреку улогата во...

Водителката Милена кажа „Да“

Водителката Милена кажа „Да“

Водителката на Канал 5 телевизија, Милена Антовска, му кажа „Да“...

Што треба да направите кога ќе добиете веренички прстен?

Што треба да направите кога ќе добиете веренички прстен?

Дојде моментот што го чекавте! Кажавте „ДА“, вашата дланка е...

Совршениот веренички прстен кој ниедна жена нема да ја остави рамнодушна

Совршениот веренички прстен кој ниедна жена нема да ја остави рамнодушна

Вереничкиот прстен е еден од најважните прстени кои една жена...

Пејачката Сани кажа „Да“

Пејачката Сани кажа „Да“

Фолк пејачката Сани доби веренички прстен од нејзиното момче Мартин....

Во дилема: Како да се одлучите меѓу две венчаници?

dvevencanicaУште пред да се впуштите во авантурата на пронаоѓање на венчаница, тргнувате...

Уште пред да се впуштите во авантурата на пронаоѓање на венчаница, тргнувате со помислата дека треба да ја пронајдете „вистинската“. Но што ако наместо една најдете две, а таков луксуз не можете да си дозволите? Освен што ќе ја прашате мајка ви и пријателките за мислење (што не е воопшто лоша идеја), ние имаме за вас неколку стратегии за кои можеби нема да се сетите, кои ќе ви помогнат да донесете правилна одлука.

1. Направете фотографии
И не само за да видите како изгледате во секој фустан! Фотографирајте се во двата фустани на кои паднал изборот и ставете ги фотографиите една до друга. Гледајте како ви стои фустанот, но уште поважно - гледајте каков ви е изразот на лицето на двете фотографии. Дали се смеете? Во кој фустан изгледате како да сте повозбудена? Во кој фустан изгледате дека сте среќна? Можеби одговорот на овие прашања нема да го најдете додека ги пробувате венчаниците, но вашиот израз на лицето и говорот на телото на фотографиите ќе ви покажат кој фустан го сакате повеќе.

dvevencanica

2. Сами донесете ја конечната одлука
Секако дека е супер кога имате со кого да отидете во шопинг на венчаници, но некогаш тој некој може да има негативно отколку позитивно влијание кога станува збор за донесување конечна одлука. За да избегнете секакви притисоци и да спречите да ве убедат да земете фустан за кој можеби ќе се покаете, најдобро е да ја донесете сами конечната одлука.

3.Помислете и на идниот сопруг
Секако дека сакате да купите фустан од вашите соништа, а не од неговите, но кога веќе сте толку блиску до одлуката и се двоумите меѓу два, тогаш добар одлучувачки фактор може да биде мислењето на идниот сопруг. Свадбата е специјален ден за вас двајцата, па дури и кога тој не е директно инволвиран во изборот на фустанот, кога ја донесувате конечната одлука помислете на него, кој фустан повеќе би му се допаднал?

4.Запрашајте се себеси кој од двата фустани повечќе „личи на вас“
Многу пати сакаме да изгледаме како некоја позната личност во некој прекрасен фустан. Но, најбитно е на свадбата да се чувствувате свои, а не како некој друг.

5. Размислете за целокупната појава
За полесно да се одлучите размислете за целокупната ваша појава на свадбата, но и за предностите и недостатоците кои ги има секој модел на венчаница.

И да, за која и да се одлучите ќе бидете најубава невеста!

СРЕЌНО!