Дотерување

Нови прекрасни невестински чевли

Нови прекрасни невестински чевли

Да се најде совршениот пар невестински чевли е вистински предизвик.

„Endless love“ колекција венчаници на Ал Апарел Наташа Карчева

„Endless love“ колекција венчаници на Ал Апарел Наташа Карчева

Колекцијата на Наташа Карчева од ателјето „Ал Апарел“ наречена „Endless...

Венчаници на Мила Кадриу, пролет 2018

Венчаници на Мила Кадриу, пролет 2018

Дизајнерката Мила Кадриу во рамки на шестото издание на Bridal...

Идните невести кажаа ДА и си бираа венчаница!

Идните невести кажаа ДА и си бираа венчаница!

Околу 200 идни невести одбираа совршена венчаница на шестиот „The...

Прекрасни „Кокев“ венчаници за невестите во 2018 година

Прекрасни „Кокев“ венчаници за невестите во 2018 година

Модното студио „Кокев“ ги претстави најновите модели на венчаници во...

Гламурозна и раскошна нова колекција венчаници на „ Queen “

Гламурозна и раскошна нова колекција венчаници на „ Queen “

„Royal Highness“ е името на новата колекција венчаници „ Queen...

“A BEAUTIFUL SOUL” - колекција венчаници на Ал Апарел Наташа Карчева есен-зима 2017

“A BEAUTIFUL SOUL” - колекција венчаници на Ал Апарел Наташа Карчева есен-зима 2017

Модното ателје „Ал апарел Наташа Карчева“ ја претстави колекцијата венчаници...

Каква венчаница одговара на вашиот карактер?

Каква венчаница одговара на вашиот карактер?

Изборот на совршена венчаница сигурно зависи од тоа каков е...

Организација

Секој цвет со посебно значење - историјата зад бидермаерот на Меган Маркл

Секој цвет со посебно значење - историјата зад бидермаерот на Меган Маркл

Има цела историја зад изборот на бидермаерот на Меган...

Вера Ванг почна да креира и десерти за свадба

Вера Ванг почна да креира и десерти за свадба

За прв пат во своето 30-годишно постоење како креатор на...

Најпопуларна песна за прв танц во 2018 година

Најпопуларна песна за прв танц во 2018 година

Да се одбере песна за првиот танц воопшто не е...

Луда игра за незаборавна девојачка вечер

Луда игра за незаборавна девојачка вечер

Една работа која е новост при прославата на девојачките забави...

Bride.MK препорака: Кого да одберете за вашите свадбени фотографии и видео?

Bride.MK препорака: Кого да одберете за вашите свадбени фотографии и видео?

Сите невести сакаат да имаат совршени свадбени фотографии, кои ќе...

Како да започнете со организација на вашата свадба?

Како да започнете со организација на вашата свадба?

Значи веќе се веривте? Ви честитаме! Пред вас е многу...

Колку е важна последната песна на свадбата и каква да биде таа?

Колку е важна последната песна на свадбата и каква да биде таа?

Знаете ли кој е детаљот исто битен како и првиот...

Најдоброто од ЗАГА спакувано во едно видео

Најдоброто од ЗАГА спакувано во едно видео

Во пресрет на новата свадбена сезона 2017, водечката продукциска куќа...

Штотуку венчани

Свадбена бајка на Хвар: Аделина и Бленд

Свадбена бајка на Хвар: Аделина и Бленд

Кога љубовта ќе се зачини со малку егзотика и мирис...

Свадбеното видео на Милена & Гордан

Свадбеното видео на Милена & Гордан

За свадбата на водителката Милена Антовска и нејзиниот сопруг Гордан...

Кети и Александар

Кети и Александар

Сакам да си целата моја вечност... Те гледам како создаден...

Креативни начини за прослава на годишнина од бракот

Креативни начини за прослава на годишнина од бракот

Секој пар има датум кој за нив има посебно значење,...

(ВИДЕО) Необична свадба - невеста се омажи за Исус

(ВИДЕО) Необична свадба - невеста се омажи за Исус

Џесика темелно си ја испланирала венчавката. Фустан, цвеќе, ресторан...

Љубов од овде до небото - свадбена сесија на Шар Планина: Радмила и Димитар

Љубов од овде до небото - свадбена сесија на Шар Планина: Радмила и Димитар

Ако небото е лимит, те сакам подалеку од небото. Таму...

Се омажи водителката Милена Антовска

Се омажи водителката Милена Антовска

Прекрасната водителна Милена Антовска го кажа судбоносното ДА...

Запросување

Парис Хилтон доби веренички прстен од 2 милиони

Парис Хилтон доби веренички прстен од 2 милиони

Богатата наследничка Парис Хилтон му кажа „Да“ на актерот...

Романтичниот Ед Ширан ја запроси девојката

Романтичниот Ед Ширан ја запроси девојката

Ед Ширан сподели среќна вест. Популарниот пејач ја запроси својата...

Наскоро нова кралска свадба: Принцот Хари ја запроси актерката Меган Маркл

Наскоро нова кралска свадба: Принцот Хари ја запроси актерката Меган Маркл

Британското кралско семејство ја доби и втората снаа. Актерката Меган...

Кели Куоко му кажа „Да“ на Карл Кук

Кели Куоко му кажа „Да“ на Карл Кук

Русокосата актерка Кели Куоко, која најдобро ја запознавмепреку улогата во...

Водителката Милена кажа „Да“

Водителката Милена кажа „Да“

Водителката на Канал 5 телевизија, Милена Антовска, му кажа „Да“...

Што треба да направите кога ќе добиете веренички прстен?

Што треба да направите кога ќе добиете веренички прстен?

Дојде моментот што го чекавте! Кажавте „ДА“, вашата дланка е...

Совршениот веренички прстен кој ниедна жена нема да ја остави рамнодушна

Совршениот веренички прстен кој ниедна жена нема да ја остави рамнодушна

Вереничкиот прстен е еден од најважните прстени кои една жена...

Пејачката Сани кажа „Да“

Пејачката Сани кажа „Да“

Фолк пејачката Сани доби веренички прстен од нејзиното момче Мартин....

Bride.MK препорака: Кого да одберете за вашите свадбени фотографии и видео?

majaizokizaga mСите невести сакаат да имаат совршени свадбени фотографии, кои ќе останат еден прекрасен спомен...

Сите невести сакаат да имаат совршени свадбени фотографии, кои ќе останат еден прекрасен спомен од најубавиот ден. Но, колку што има невести, толку има и различни вкусови и различни желби кога се во прашање свадбените фотографии. За среќа, во Македонија има повеќе креативни и квалитетни фото-студија кои може да ги исполнат вашите очекувања.


Овој пат направивме една листа во која наведовме какви би можеле да бидат свадбените фотографии, зависно од желбата на невестата, и кои фотографски студија се најдобри во одредена категорија. Па така, доколку сакате филмски, романтични или спонтани фотографии, прочитајте која е нашата препорака. И секако, повеќето сигурно ќе ви направат фоторафии какви што посакувате, но секој од нив има по што се издвојува од останатите. Еве што е тоа, според Бриде.Мк

1. ФИЛМСКИ ФОТОГРАФИИ

Без оглед на тоа дали на вашата свадба се чувствувате како во главна улога или не, така ќе се почувствувате со сигурност кога ќе ги добиете вашите свадбени фотографии и видео направени од ЗАГА продукција. Внимателно одбраните кадри, високиот квалитет на фотографија и совршените бои, со право им го носат епитетот „најдобри“ кој го вреднуваат и невестите надвор од Македонија. На вашата свадбена сесија ќе направат фотографии кои потсетуваат на постер за холивудски филмски хит, или може да се искористат како насловна страница на елитно списание за венчаници. А освен фотографиите, и свадбеното Love Story видео ќе ви биде како мини филм со внимателно поврзани кадри:

majaizokizaga m

majazaga m

2.СПОНТАНИ ФОТОГРАФИИ

Најинтересните фотографии се оние  кои воопшто не знаете дека се направени, оние на кои не позирате, туку уживате во моментот. Оние на кои не глумите, туку искрено покажувате што чувствувате. Е, такви фотографии, полни со живот, искрена и ненаместена насмевка ќе ви направат Will You?!

3. ФОТОГРАФИИ СО ПРИКАЗНА

Ако сакате свадбена фотосесија со одредена тематика, и фотографии кои една после друга се надоврзуваат на почетната приказна, ви предлагаме да ги одберете IDEA LAB PHOTOGRAPHY. Оригиналниот стил на фотографиите и обработката со одредени филтери, даваат шмек на секоја фотографија:

 

4. РОМАНТИЧНИ ФОТОГРАФИИ

Не дека останатите не се романтични, но кај TWOO CLICKS некако тоа е повозвишено прикажано. Нивните фотографии содржат многу интересни реквизити, несекојдневни локации и фантастични кадри. Користат доста темни бои кои прават извонреден контраст со белата венчаница.

 

5.УМЕТНИЧКИ КОЛАЖ ФОТОГРАФИИ

Ако сакате вашите прекрасни свадбени фотографии да бидат како Инстаграм колаж со совршени кадри, би ги предлагаме SAY YES, кои се исклучително талентиран тим фотографи кои многу вешто знаат да го доловат вистинскиот миг и вистинскиот агол за направат совршени фотографии:

6. МАГИЧНИ ФОТОГРАФИИ

За оние кои сакаат магични фотографии со многу боја, или пак ако мислите дека постои можност да ви заврне на денот на свадбата, препорачуваме вашите фотографии да ги направи Showtime Panajoti, бидејќи ќе добиете навистина магични фотографии:

Слободно додајте и вие своја препорака пишувајќи ни во коментар под овој текст кое фото студио го препорачувате и по што  се издвојуваат нивните фотографии од останатите.

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?