Зошто тој сака секс наутро?

mazite-saaat-utrinski03malaВие сеуште не сте отвориле очи, а вашиот партнер е веќе подготвен за акција.

Прочитај повеќе...

Свадбена катастрофа: пијан младоженец

pijannasvadbaСвадбата е можеби најважниот ден во вашиот живот и вие последните неколку месеци сте ги посветиле...

Прочитај повеќе...

Малку необични свадби

cudnasvadbaСамото име кажува се. Има луѓе кои сакаат ги избегнат традициите, но и луѓе кои сакаат да создадат нови.

Прочитај повеќе...

Фотографии од свадбите на парот што се венчал во 23 земји

23weedingБрачниот пар од Јоркшир во Велика Британија, Алекс Пелинг и Лиса Гант одлучиле...

Прочитај повеќе...

Долна облека во која тој не сака да ве види

dolnaobВо обид да го затегнат големиот стомак и да го подигнат спуштениот задник...

Прочитај повеќе...

8 лекции кои ќе ги научите во бракот

vo brak-malaЕдна од најдобрите нешта кои можете да ги направите за себе при стапување во брак е да работите на себе и да бидете свои пред да кажете „ДА“...

Прочитај повеќе...

Три брачни тајни кои не треба да ги кажувате на пријателите

prijatelki-malaКолку и да е искрен и отворен вашиот однос со пријателите, некои работи од вашиот брачен живот се однесуваат само на вам и вашиот партнер.

Прочитај повеќе...

Најчестите сексуални желби на брачните парови

vo krevet-mala1Истражувањата покажале дека сексуалниот живот е подобар и поквалитетен кога партнерите се во брак, бидејќи тогаш...

Прочитај повеќе...

Кога е најдобро време да го родите првото дете?

majka i deteСпоред зборовите на Џон Мировски, социолог на универзитетот во Тексас, ако се земе во предвид биологијата, најдобри се доцните тинејџерски или раните дваесетти години...

Прочитај повеќе...

5 супер совети за среќен брак

srekjen brak-malaАша Домфест која е авторка на блог за брак и родителство, веќе осумнаесет години има среќен брак со својот сопруг.

Прочитај повеќе...