Вистинска исповед : Бракот не е за тебе!

set-kim-1mПосле само година ипол брак, дојдов до заклучокот дека бракот не е за мене...

Прочитај повеќе...

Бракот е корисен и за вашето срце

brak-srce-mРезултатите од истражување направено во Финска покажува дека венчаните луѓе имаат...

Прочитај повеќе...

Луда свадба: Младоженец ја избричи главата на невестата

nevesta-mlad-01-mЗапознајте ги невестата и младоженецот кои ги шокираа гостите на свадбата...

Прочитај повеќе...

Свадбен танц каков што ретко се гледа во Македонија

lud-mk-tanc-mТрендот пристигна и кај нас. Погледнете го овој одличен танц..

Прочитај повеќе...

Подарок за свадба - празно плико!

prazno-pliko-mИако често пати  можеме да слушнеме дека и кај нас многу гости знаат да...

Прочитај повеќе...

Најубавата приказна на светот: за жената

tatko-kerkaПриказна која покажува зошто се жените посебни...

Прочитај повеќе...

Вака изгледа венчавка во МекДоналдс

mc-donalds-svadba-1-mСтевен и Емили Ашер од Бристол очигледно се најголемите љубители на МекДоналдс...

Прочитај повеќе...

Жените се’ помалку го земаат презимето на сопругот

preziminja-brakСамо 1/3 од жените во дваесетите години сакаат да го земат презимето на партнерот по венчавката...

Прочитај повеќе...

Еве што не смеете да и кажете на свекрвата

svekva i snaa1mНе е тајна дека односот меѓу снаата и свекрвата е еден од најкомплицираните...

Прочитај повеќе...

Паровите кои се запознале на интернет имаат посреќен брак

zapoznavanjeonline-malaСтапката на развод кај паровите кои се запознале преку интернет е за 2% пониска од онаа кај паровите...

Прочитај повеќе...