Емотивни свадбени моменти со тато

tatko19-mМногумина велат дека таткото е првиот херој на синот и првата љубов на ќерката...

Прочитај повеќе...

Најдобра поза за забременување

pozibrem-mИстражувањата уште не ги поткрепија теориите дека некои положби за зачеток се подобри...

Прочитај повеќе...

Пет нешта кои го будат заспаниот сексуален живот

rutina-seksАко бракот ви западнал во рутина и веќе сте заборавиле како изгледа добар секс...

Прочитај повеќе...

5 типови свекрви: Каква е вашата и како да се справите?

svekrva1-mМногу често односите свекрва-снаа се мошне заострени, па неретко невестите имаат впечаток дека свекрвата постојано...

Прочитај повеќе...

8 знаци дека сте создадени да бидете заедно

edendrug-mМалите сигнали можат да откријат дали сте родени еден за друг, затоа дознајте...

Прочитај повеќе...

Зошто е добро да се омажите подоцна?

f2-mСпоред новите истражувања, жените кои се омажиле во триесетите години се поуспешни и

Прочитај повеќе...

Како да ја придобиете свекрвата?

pridobie-svekrvamМајката на вашиот партнер е многу важна личност во неговиот живот, и затоа од големо значење...

Прочитај повеќе...

(ВИДЕО) Девојката која се омажи со супер херој

svadba-mОваа свадба дефинитивно е нешто необично и незаборавно.

Прочитај повеќе...

20 кул свадбени фотографии кои ќе ве насмеат

zbavni-fot-19-mНа денот на вашата свадба ќе направите стотици фотографии. И додека на секоја од нив сакате да излезете беспрекорно

Прочитај повеќе...