Блескаат на сцена, но блеснаа и како невести - Познати Македонки кои беа невести во 2017-та

saraidimitar mНекои познати дами од земјава со нетрпение очекувавме да ги видиме во најдоброто светло...

Прочитај повеќе...

Љубовна астрологија: 5 комбинации хороскопски знаци кои заедно победуваат се’

couple-kissing-6Авантура или логика, срамежливост или самоувереност, независност или блискост?...

Прочитај повеќе...

Зошто бабите ги сакаат зетовците, но не и свекрвите снаите?

engaged-couple-with-motherЗошто релациите меѓу зетовците и бабите во однос на релациите меѓу...

Прочитај повеќе...

Заеднички живот со свекрвата е штетен по здравјето

argument-mother-in-lawНајновите научни истражувања докажуваат дека заеднички живот под ист покрив со...

Прочитај повеќе...

3 хороскопски знаци кои се најдобри сопруги

horoskop3znaci-mБез разлика дали верувате во хороскоп или не, дознајте дали сте меѓу

Прочитај повеќе...

Вака арапите одат по невеста

arapskasvadbaВо светот се’ уште некаде се применува ритуалот кога се оди по невеста...

Прочитај повеќе...

Еден поинаков македонски свадбен автомобил

stotukukola-mНа порталите се појави следнава фотографија од автомобил кој ја превезува невестата...

Прочитај повеќе...

6 работи што секоја невеста ги заборава на свадбата

nevestazaborava1-mБез разлика на тоа какви „смирувачки“ ритуали превземате пред свадбата за да...

Прочитај повеќе...

Лута индиска невеста се омажи со гостин на свадбата

indijasvadba-mИндиска невеста се омажи за гостин на свадбата откако младоженецот...

Прочитај повеќе...

8 лекции кои ќе ги научите во бракот

vo brak-malaЕдна од најдобрите нешта кои можете да ги направите за себе при стапување во брак е да работите на себе и да бидете свои пред да кажете „ДА“...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?