Свечени Фустани

Свечени фустани PRONOVIAS 2018

Свечени фустани PRONOVIAS 2018

Фустаните на брендот „Pronovias“ се едни од најпосакуваните меѓу жените ширум светот...

Прегледи:2992Повеќе

BALANCE 2017 - Колекција за свечени пригоди на Антонија Ристовска

BALANCE 2017 - Колекција за свечени пригоди на Антонија Ристовска

Урбаното и брзо темпо на општествени промени од жената бара успешен BALANCE на сите полиња од животот....

Прегледи:3548Повеќе

Свечени фустани на Зухаир Мурад пролет/лето 2016

Свечени фустани на Зухаир Мурад пролет/лето 2016

Вистински гламур отсликува новата пролет/лето колекција на Зухаир Мурад. Пастелната палета...

Прегледи:67136Повеќе

Колекција венчаници и тоaлети Ралф & Русо пролет/лето 2016

Колекција венчаници и тоaлети Ралф & Русо пролет/лето 2016

Градејќи ја елеганцијата деликатната женственост по која...

Прегледи:5113Повеќе

Романтични и женствени: Фустани за кума и старосватица

Романтични и женствени: Фустани за кума и старосватица

После невестата, кумата и старосватицата се „најважните“ жени на една свадба...

Прегледи:9105Повеќе

Нова колекција елегантни фустани од Проновиас

Нова колекција елегантни фустани од Проновиас

Доколку ви треба фустан за свадба, а не сте сигурни околу моделот или бојата, погледнете што...

Прегледи:13797Повеќе

Венчаници

Светкава и спектакуларна: „Севиља“ колекција на Берта

Светкава и спектакуларна: „Севиља“ колекција на Берта

Светкава и заносна, под шпанското сонце, неодоливо привлечна за око е новата колекциј

Прегледи:609Повеќе

Божествени венчаници од колекција Eve of Milady, пролет 2018

Божествени венчаници од колекција Eve of Milady, пролет 2018

Совршеното претопување на романтиката, луксузот и гламурот, најнежно е претставено...

Прегледи:1073Повеќе

Лиз Мартинез: Колекција „Лисабон“ 2018

Лиз Мартинез: Колекција „Лисабон“ 2018

Ако сте идна невеста која е во потрага по совршената венчаница, имате среќа!

Прегледи:875Повеќе

Луксузна колекција венчаници за пролет 2018 на Тара Лорен

Луксузна колекција венчаници за пролет 2018 на Тара Лорен

Прекрасна нова колекција од Тара Лорен, која ќе им остави впечаток на невестите кои ...

Прегледи:6430Повеќе

Венчаници Claris 2017

 Венчаници Claris 2017

Новата колекција венчаници на модната куќа Claris нуди можност за секоја невеста да си...

Прегледи:3305Повеќе

„МУЗА“ - нова колекција на Берта за есен 2017

„МУЗА“ - нова колекција на Берта за есен 2017

Ултра модерна колекција прекрасни венчаници кои имаат тренди дизајн, но во...

Прегледи:9571Повеќе

Детали за свадба

Беспрекорен луксуз - Покани со златен отисок

Беспрекорен луксуз - Покани со златен отисок

Ова се покани кои многу ретко може да ви „паднат“ в раце, поради фактот што се доста...

Прегледи:473Повеќе

Свадбени декорации со шишарки

Свадбени декорации со шишарки

Со само малку труд можете од вашата свадба да направите бајка и спектакл за паметење...

Прегледи:595Повеќе

Винтиџ идеи за свадбен декор во пролет и лето (2 дел)

Винтиџ идеи за свадбен декор во пролет и лето (2 дел)

Дали и вие сте во чекор со светските трендови и сакате винтиџ декорација на свадбата?

Прегледи:4153Повеќе

Винтиџ идеи за свадбен декор во пролет и лето (1 дел)

Винтиџ идеи за свадбен декор во пролет и лето (1 дел)

Дали и вие сте во чекор со светските трендови и сакате винтиџ декорација на свадбата?

Прегледи:5108Повеќе

12 предлози за свадбени торти во есен

12 предлози за свадбени торти во есен

Есента нуди бескрајна инспирација за Вашата свадба. Многу бои и плодови...

Прегледи:7057Повеќе

Нови инспиративни идеи за означување на броевите на масите

Нови инспиративни идеи за означување на броевите на масите

Кога се работи за свадбените декорации, магијата е во деталите. Дури и најситните детали...

Прегледи:14161Повеќе

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?