Преплет од незаборавни моменти

prepletkatalognov0-mКреативното ателје „Преплет“ кое со своите богати идеи...

Прочитај повеќе...

Направи сама: Декоративни срциња од хартија

srcinja5-mСлободното време пред венчавката оние невести кои се вешти...

Прочитај повеќе...

Кога дождот е совршен реквизит за незаборавни свадбени фотографии

dozd18par-mЗа тоа што значи да ви заврне на свадба можете да прочитате на ...

Прочитај повеќе...

Раскошна свадбена декорација што може да си ја дозволи само шеик

seiksvadba15 илјади светла и  65 илјади Сваровски кристали се само дел...

Прочитај повеќе...

Запознајте ја девојката чије занимање е професионална деверуша

deverusa2-mЏен Гланц (26) од Њујорк многу ги сака свадбите и затоа одлучила...

Прочитај повеќе...

Народни верувања: Зошто не се прави свадба во престапна година?

prestapna-mМногумина суеверни избегнуваат да прават свадба во престапна година, односно...

Прочитај повеќе...

Зошто сите сакаат да се венчаат на 13 декември 2014-та?

par-mПовеќе од 20 илјади парови закажале свадба на овој ден. Еве зошто...

Прочитај повеќе...

Совршен спој на текстури и бои во декорациите „Wood rose-green“ на Ателје Нар

nar9-mАко веќе го читате ова, веројатно се подготвувате за Вашата свадба...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?