Три песни од Тоше Проески идеални за првиот танц

prvtanctoseДоколку се уште не сте се одлучиле која да биде првата песна со која ќе ја отворите...

Прочитај повеќе...

Храна која треба да ја избегнувате на денот на свадбата

bridefood1-mИако кај нас обично владее некој „стандард“ за тоа која храна треба да биде присутна на менито...

Прочитај повеќе...

4 работи кои мора да ги направите пред да почнете да живеете со вереникот

zaednickizivot-mПреселбата е една од најстресните промени во животот, па така да почнете...

Прочитај повеќе...

MAROON 5 ненајавени влетуваат на свадби за да снимаат спот!

maroonСе прашувате што е најново кај музичката група Maroon 5? Иако ова...

Прочитај повеќе...

Пролет - најубаво годишно време за свадба

prolet2-godisnovreme-mМногу е јасно зошто пролетта е најпопуларната сезона во годината...

Прочитај повеќе...

Bride.Mk за мажите: најглупави изговори поради кои сакате да се ожените

pricini2zenidba-mДодека илјадници мажи во моментов се подготвуваат за запросвување...

Прочитај повеќе...

Како би требало да ги нарекувате свекорот и свекрвата?

svekor-svekrva-mУште во моментот кога ќе се свршите, родителите на Вашиот партнер...

Прочитај повеќе...

Раскошна декорација за свадба каква што може да си дозволи само шеик

seiksvadba15 илјади светла и  65 илјади Сваровски кристали се само дел...

Прочитај повеќе...

Bride.Mk идеја: Направете сладок спомен од вашиот бидермаер!

ideja-bidermМногу невести се одлучуваат бидермаерот од свадбата да не го фрлат...

Прочитај повеќе...

Неодоливи есенски декорации за вашата свадба

9pqu0n-mЕсента може да биде возбудлива инспирација кога станува збор...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?