7 нешта кои треба да ги направите на паузата меѓу венчавката во црква и ресторанот

pauzacrkvarestoranЌе поминете денови и денови во организирање и планирање на совршениот свадбен...

Прочитај повеќе...

1 година онлајн достапни термини во рестораните за свадби

rodenden1terminИновативна веб апликација за проверка на термини во свадбени објекти, игротеки...

Прочитај повеќе...

8 работи кои невестите најмногу ги пребаруваат на Google

BRIDEgoogle-mКога подготвувате венчавка сигурно имате многу прашања, и тоа сосема...

Прочитај повеќе...

11 уникатни фотографии со невестинските чевли

cevlislikiБез разлика дали за свадбата ќе одберете гламурозни високи потпетици...

Прочитај повеќе...

Уметничката страна на кетерингот со Alpha Group

alphagroup-ketКетерингот е неизбежен дел од секоја свадба, веридба или било која свеченост...

Прочитај повеќе...

Февруари - месец на вино и љубов со Ristoski Weddings

ristoski4-vino-mТимот на Ristoski Weddings Photograpy како и секоја година го прославува...

Прочитај повеќе...

Дали е во ред да побарате пари наместо подарок?

podarociipari-mВо денешно време сосема е нормално да се подаруваат пари наместо подароци за свадба...

Прочитај повеќе...

Ако љубовта на Вашиот живот е од Америка подгответе се за 90 дена до венчавка!

90denasvabda-mАко случајно љубовта на својот живот ја пронајдете во Америка  и со партнерот сакате...

Прочитај повеќе...

Предлози за текст на поканите за свадба

pokana2-mПодготовките за многу свадби се во тек и покрај сите обврски кои ги имате ви претстои...

Прочитај повеќе...

Направи сама: Декоративни машни за декорација

bow1Со само малку труд можете да направите прекрасни декоративни машни за Вашата свадба...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?