Онлајн организација и закажување свадба - сѐ поголем тренд и кај нас

terminioganizacija-mTermin.mk e иновативна веб апликација за проверка на термини во...

Прочитај повеќе...

Кога дождот е совршен реквизит за незаборавни свадбени фотографии

dozd18par-mЗа тоа што значи да ви заврне на свадба можете да прочитате на ...

Прочитај повеќе...

Уникатна свадбена видео покана која го освои светот

svadbenapokanavideo-mВо потрага по нешто ново и поинакво, еден пар направи свадбена видео покана...

Прочитај повеќе...

Како би требало да ги нарекувате свекорот и свекрвата? (2)

svekor-svekrva-mУште во моментот кога ќе се свршите, родителите на Вашиот партнер...

Прочитај повеќе...

10 нешта што секоја невеста треба да ги знае пред да каже „Да“ (2)

10-nesta-2-mДали сте подготвена за големиот ден? Ние селектиравме 10 нешта што треба да ги знаете...

Прочитај повеќе...

10 причини зошто да правите свадба во „Роџер Пијано“

rogerpijanotexДоколку барате место за Вашата свадба каде секој детаљ плени со својата уникатност

Прочитај повеќе...

9 нешта за кои невестите размислуваат ноќта пред венчавката

stressed brideБез оглед на тоа дали вашата философија во планирање на венчавките е да останете смирена

Прочитај повеќе...

Младенци - празникот на љубовта

mladenci1Дента на 22 март се празнува Младенци, празникот на младите, на брачните...

Прочитај повеќе...

Секогаш имам пријателка, бидејќи имам сестра!

sisterbride-mЗнаете ли кој уште е возбуден порада вашата свадба приближно исто колку и вие?

Прочитај повеќе...

3 кул начини да ги изненадите гостите на кои никој не би се сетил

zabava1zagosti-mКај македонските свадби ако постои некое изненадување тоа се подразбира...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?