Магична свадбена Дизни торта која раскажува бајка

disney projection cakeНа прв поглед изгледа како обична бела свадбена торта без ниту една декорација....

Прочитај повеќе...

Суеверија или вистини: Народни верувања поврзани со свадбата

narodniveruvanja-mИма голем број суеверија околу венчавките. Разни народи имаат верувања за тоа...

Прочитај повеќе...

Што никако не смеете да направите пред гостите на свадба

Couple WeddingПонекогаш, за жал, нештата не се онакви какви што ги планирате, а за...

Прочитај повеќе...

Северина ќе се мажи со синот на Кеба

seveigorСпоред младоженецот, свадбата ќе биде на есен!

Прочитај повеќе...

7 работи што секој младоженец треба да ги знае

mladozenecsovetiСвадбата е еден од најважните настани во животот на секој човек....

Прочитај повеќе...

Љубовна прогноза: Со кој хороскопски знак е најдобро да се ожените?

horoskopsvadba2Многу жени се грижат за тоа кога ќе се омажат, но и мажите размислуваат...

Прочитај повеќе...

8 причини зошто мажите не сакаат да се женат

propo-man-woman-mПонекогаш мажите мислат вака: „Прво ќе направам куќа, па ќе купам автомобил и викендица...

Прочитај повеќе...

Обврски и трошоци на старосватицата

starosvЌе бидете старосватица? Еве кои се вашите обврски и трошоци...

Прочитај повеќе...

11 прекрасни цветни декорации за маса

3-mВо потрага по најдобрите цветни декорации за масите, денес ви претставуваме...

Прочитај повеќе...

Најдобри начини за прослава на моминска вечер

mominskA5-MКрајот на моминскиот живот навистина треба да се одбележи, така што...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?