Наместо свадбени бонбончиња: 7 креативни подароци за гостите

namestobonboncinja-mИскрено, свадбените бонбончиња сите ги чуваме извесно време дома и по одреден...

Прочитај повеќе...

Прекрасни комбинации на бои за есенска свадба

esenskiboisvadba2015-mВашата есенска свадба ќе има посебна убавина и топлина доколку ја „обоите“ во...

Прочитај повеќе...

Совршени свадбени фотографии кога врне

fotkinadozd-mНа денот на свадбата сите невести и младоженци се надеваат (и се молат) да има сонце и убаво време...

Прочитај повеќе...

Зад објективот на совршените свадбени фотографии

zadscenafotograf-mСовршено небо, совршен бакнеж... и фотограф кој лежи во калта: Вирални фотографии...

Прочитај повеќе...

Декоративно осветлување на свадбата

svetladekoracija0mОсветлувањето е важен детаљ на венчавката, затоа што од тоа и зависи како...

Прочитај повеќе...

Креативни идеи за вашата рустикална свадба

rustikalnidekoracii-mРустикалниот стил е моментално топ тренд во свадбите не само на западот, туку и кај нас....

Прочитај повеќе...

Bride.Mk избор: Три места каде ќе најдете уникатни покани за свадба

predlogpokani-mВо нашата работа сме се сретнале со најразлични типови, стилови и идеи...

Прочитај повеќе...

Обврски на кумот/кумата на свадба

Couple WeddingЕдна од најважните улоги на свадбата ја има кумот и/или кумата. Во минатото...

Прочитај повеќе...

Подарете пари за свадба на најоригинален начин

poklonplik-mПодарокот во плико е речиси секогаш избор за подарок кога одите на свадба...

Прочитај повеќе...

Народни верувања - Зошто не се одбива кумство?

kumstvo-mКога велиме кум првата асоцијација која ни паѓа на памет е пријател за цел...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?