5 работи кои сигурно ќе ви се случат на свадбата

5rabotikoisigurnokeseslucat-mСо оглед на тоа што декорацијата е веќе поставена, венчаницата спремна...


Со оглед на тоа што декорацијата е веќе поставена, венчаницата спремна, вам ви преостанува само да ја облечете и да уживате во едно од најважните случувања во вашиот живот. Затоа ќе ви откриеме неколку работи кои сигурно ќе ви се случат на денот на свадбата, а за тоа моментално и нема да бидете свесни.

5rabotikoisigurnokeseslucat-m

Ќе имате впечаток дека доцните

Иако тоа сигурно нема да се случи, времето ќе ви минува толку брзо што ќе имате впечаток дека нема да бидете подготвени на време. Освен тоа, никогаш не знаете кои непредвидени околности може да се случат. Но тука е Марфиевиот закон според кој нешто мора да тргне во погрешен правец. Како и да е, на денот на свадбата задолжително станете порано и исфрлете го целиот стрес од себе.

Нема да јадете

Без разлика дали ќе бидете премноги возбудена, премногу нервозна или зафатена, бидете сигурна дека на денот на свадбата нема многу да јадете. Затоа потрудете се, ако н ишто друго, да имате брз и здрав појадок.

Веројатно ќе плачете

Плечењето е неизоставен дел од вашиот голем ден, но тоа никако не треба да го сфатите трагично. Нормално е да бидете нервозна и ако нешто не иде како што треба да почнете да плачете. Но тоа си има и свои добри страни , а тоа е дека потоа ќе се чувствувате многу поопуштено. За оние поемотивните, ништо чудно да пуштите некоја солза сознавајќи го фактот дека засекогаш го напуштате досегашниот дом.

Ќе ве „допре“ љубовта со која сте опкружени

Венчавката е една од ретките прилики да ги видите на едно место сите луѓе кои ги сакате. Затоа бидете подготвени да ве преплави море од емоции поради големата љубов која ќе ве опкружува на тој ден.

Дено ќе ви „летне“

После толку месеци планирање кои сигурно ви се чинат како вечност, денот на вашата свадба буквално ќе ви „летне“. Кога утредента ќе се разбудите ќе сфатите дека денот ви поминал многу порзо од што сте очекувале.

Потребни документи за пријавување брак и вадење извод од матична книга на венчани

devojkadokum-mЗа да биде брачната заедница легална, истатата треба да биде регистрирана во...

Прочитај повеќе...

Кому е посветена и како настанала песната „Македонско девојче“?

makedonskodevojce-mПесната по која најчесто не’ препознаваат е „Македонско девојче”...

Прочитај повеќе...

Супер идеја: Персонализирани чинии за најблиските гости

cinija1Има толку многу работи кои би сакале да им ги кажеме на гостите на свадбата, секако на оние...

Прочитај повеќе...

Најдобрите датуми за свадба во 2016-та година

wedding-dateИако суеверните сметаат дека во престапна година свадбите треба да се избегнуваат, во 2016 година

Прочитај повеќе...

20 едноставни, но спектакуларни декорации за маса

20ednsostavnidekoraciizamasa-mВашиот свадбен декор е лесен начин да се изразите себеси и да ја персонализирате...

Прочитај повеќе...

Свадбена приказна сочувана во ексклузивен „Photo Book“ свадбен албум

zebra1 16Ако и вие ја организирате Вашата свадба со многу енергија, темелност и очекување, сигурно

Прочитај повеќе...

„Гости, ја уништувате свадбата со мобилните телефони!“

stjuart-mПрофесионалниот фотограф за свадби од Австралија, Томас Стјуарт, се

Прочитај повеќе...

„ЗАГА Продукција“ го има најдоброто свадбено видео за 2015-та во Европа

zaganagradenovideo2015-mРеномираниот бренд за свадбена фотографија и видео „ЗАГА Продукција“ и оваа година...

Прочитај повеќе...

Направете свадбен споменар со автограми од Вашите гости

spomenarnasvadba-mЕден не толку актуелен се' уште кај нас дел од свадбите се т.н. „weeding books“ кои...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?