Опасна фотографија: Хеликоптер прелета до главата на невестата

bridehelicopter-800x534Ова е можеби една од најлудите свадбени фотографии кои сте ги виделе! На фотосесија...

Прочитај повеќе...

Летна свадба во корална боја

coralwedding 7Безброј креативни идеи можеме да ви понудиме доколку се одлучите вашата свадба да ја „обоите“ во корална нијанса.

Прочитај повеќе...

10 прекрасни летни бидермаери

letenbidermaer-mЛетото за повеќето идни невести е омилен период од годината. Топлото време, свадбите на отворено...

Прочитај повеќе...

Најголемо достигнување за македонската „Зага продукција“ - избрана за најдобра во светски рамки

zaga-najdobr-svetРеномираната „Зага продукција“ од Битола која прави ремек дела од свадбени фотографии

Прочитај повеќе...

Христина Мицевска: Ќе бидам весела и насмеана невеста

353875-makedonskite-momci-se-tradicionalni-i-veruvaat-vo-brakЕден од најубавите парови во Македонија се манекенката Христина Мицевска и фудбалерот Влатко Грозданоски...

Прочитај повеќе...

Свежи идеи за кул китенки

kulkitenki-mЗа оригиналните невсти со креативен дух ви претставуваме неколку идеи за китенки какви...

Прочитај повеќе...

Уникатни пликоа за подарок со македонски натписи

plikoaporaki1Здодевните пликови за пари како подарок за свадба конечно имаат ексклузивен изглед...

Прочитај повеќе...

5 работи кои сигурно ќе ви се случат на свадбата

5rabotikoisigurnokeseslucat-mСо оглед на тоа што декорацијата е веќе поставена, венчаницата спремна...


Со оглед на тоа што декорацијата е веќе поставена, венчаницата спремна, вам ви преостанува само да ја облечете и да уживате во едно од најважните случувања во вашиот живот. Затоа ќе ви откриеме неколку работи кои сигурно ќе ви се случат на денот на свадбата, а за тоа моментално и нема да бидете свесни.

5rabotikoisigurnokeseslucat-m

Ќе имате впечаток дека доцните

Иако тоа сигурно нема да се случи, времето ќе ви минува толку брзо што ќе имате впечаток дека нема да бидете подготвени на време. Освен тоа, никогаш не знаете кои непредвидени околности може да се случат. Но тука е Марфиевиот закон според кој нешто мора да тргне во погрешен правец. Како и да е, на денот на свадбата задолжително станете порано и исфрлете го целиот стрес од себе.

Нема да јадете

Без разлика дали ќе бидете премноги возбудена, премногу нервозна или зафатена, бидете сигурна дека на денот на свадбата нема многу да јадете. Затоа потрудете се, ако н ишто друго, да имате брз и здрав појадок.

Веројатно ќе плачете

Плечењето е неизоставен дел од вашиот голем ден, но тоа никако не треба да го сфатите трагично. Нормално е да бидете нервозна и ако нешто не иде како што треба да почнете да плачете. Но тоа си има и свои добри страни , а тоа е дека потоа ќе се чувствувате многу поопуштено. За оние поемотивните, ништо чудно да пуштите некоја солза сознавајќи го фактот дека засекогаш го напуштате досегашниот дом.

Ќе ве „допре“ љубовта со која сте опкружени

Венчавката е една од ретките прилики да ги видите на едно место сите луѓе кои ги сакате. Затоа бидете подготвени да ве преплави море од емоции поради големата љубов која ќе ве опкружува на тој ден.

Дено ќе ви „летне“

После толку месеци планирање кои сигурно ви се чинат како вечност, денот на вашата свадба буквално ќе ви „летне“. Кога утредента ќе се разбудите ќе сфатите дека денот ви поминал многу порзо од што сте очекувале.

Потребни документи за пријавување брак и вадење извод од матична книга на венчани

devojkadokum-mЗа да биде брачната заедница легална, истатата треба да биде регистрирана во...

Прочитај повеќе...

Кому е посветена и како настанала песната „Македонско девојче“?

makedonskodevojce-mПесната по која најчесто не’ препознаваат е „Македонско девојче”...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?