10 најпопуларни дестинации за меден месец

Maldivi5Медениот месец е едно од најзначајните и секако, најнезаборавните патувања во животот...

Прочитај повеќе...

Градови во кои треба да одите на меден месец

berlingrad-mmИма градови во кои се вљубувате на прв поглед, градови за кои ве врзуваат прекрасни спомени...

Прочитај повеќе...

Ваш водич до рајот: Меден месец во Доминиканската Република

vodicdominikana-mАко барате секси дестинација за меден месец, тогаш ја барате...

Прочитај повеќе...

8 хотели во Македонија идеални за романтичен СПА викенд

spapar-mДоколку планирате романтичен викенд со партнерот далеку од сите, а сепак во...

Прочитај повеќе...

4 мали места во Европа, совршени за меден месец

mmesecdest1-mЗа да имате прекрасен меден месец не значи дека задолжително треба да...

Прочитај повеќе...

5 работи кои мора да ги направите на медениот месец

mesecm2-mЗа да го извлечете максимумот од вашиот меден месец, мора да комбинирате три работи...

Прочитај повеќе...

Најубавите ресорти на Малдивите од птичја перспектива

13-maldiviМеден месец на Малдивите е како патување во рајот. Атмосферата таму е...

Прочитај повеќе...

Кариби: Кога романтиката тропа на врата - отворете!

karibi-mКарибите се место во кое фантазијата станува реалност поради луксузните хотели и преубавите магични песочни плажи...

Прочитај повеќе...

Што да спакувате за меден месец?

medenm-malaОбично ние жените кога се подготвуваме за патување сакаме цел плакар да го спакуваме во еден куфер...

Прочитај повеќе...

Во кои земји не ги сакаат туристите?

moskva  malaСветскиот економски форум објави листа на најгостопримливи, но и на најнегостопримливи туристички земји...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?