Наскоро нова кралска свадба: Принцот Хари ја запроси актерката Меган Маркл

Британското кралско семејство ја доби и втората снаа. Актерката Меган Маркл доби веренички прстен кој е креација од самиот принц Хари.

hariimegan 2

Прстенот има три дијаманти од кои еден бил редок кристал од Боцвана - едно од омилените места на принцот, а другите два се од приватната колекција на принцезата Дајана и истите имаат непроценлива вредност.

Новата кралска свадба се очекува да имаме прилика да ја погледнаме на пролет.

hariimegan 1