Кели Куоко му кажа „Да“ на Карл Кук

Русокосата актерка Кели Куоко, која најдобро ја запознавмепреку улогата во серијата„Теоријата за Биг Бенг“, официјално потврди дека доби вернички прстен за нејзиниот 32 роденден.

Актерката ја сподели радосната вест со своите фанови преку видеа и фотографии.

prsten kuoko1

Инаку во Февруари, се ширеа гласини дека парот направил тајна венчавка, откако актерката објави фотографија со дијамантски прстен на раката.

Сега очекуваме свадба и да ја видиме Куоко како невеста.

prsten kuoko2