Пејачката Сани кажа „Да“

Фолк пејачката Сани доби веренички прстен од нејзиното момче Мартин. Познатата пејачка на ФБ објави фотографии запросувањето и од вереничкиот прстен. Во нејзиниот најнов спот имавме прилика да се увериме дека Сани изгледа прекрасно во венчаница, па едвај очекуваме да ја видиме во улога на вистинска невеста. Бриде.МК им посакува многу среќа.

saniprsten3

 

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?