Миранда Кер ќе се мажи за билионерот Еван

Убавицата Миранда Кер (33) се вери со 26- годишниот билионер Еван Шпигел после едногодишната врска. Супермоделот го покажа дијамантскиот прстен на својот инстаграм профил споделувајќи ја новоста со фановите.

miranda-ker-g

Се очекува парот да направи екстравагандна свадба во стилот на Еван, на што Кер веројатно нема да се противи.Неодамна Кер за својот вереник кој е помал од неа го кажа следното „Тој има 26 години но се однесува како да има 50. Не сака да оди на забави. После работа си доаѓа дома. Најчесто вечераме дома и си легнуваме рано“.

Миранда Кер претходно беше во брак со актерот Орландо Блум од 2010 до 2013 година, и го имаат 5-годишниот син Флин.

miranda-ker-m