Што кога вашиот бивши се верил со друга?

bivski-veren-mФејсбукот моментално е „свадбен информатор“, само дознавате кој се верил, кој се оженил/омажил, кој добил дете, кој се разделил...

Прочитај повеќе...

Пет знаци дека тој нема да се ожени со вас

zena-zaprosuva-mКако да препознаете дали се наоѓате во врска со маж на кој неговата слобода му е поважна...

Прочитај повеќе...

20 прстени со знакот за бесконечност

beskonecnostprstenceАко прстен-тетоважа сметате дека е премногу екстремен доказ за вечна љубов, еве една не толку страшна варијанта...

Прочитај повеќе...

Најубавите розеви свршенички прстени

rozevoprstenceПа зарем има нешто попрекрасно од тоа саканиот да ве запроси со розево светкаво прстенче?

Прочитај повеќе...

6 начини да го натерате да ве запроси

zprosuvМногу пати има сценарија кога партнерот не се чувствува доволно сигурен...

Прочитај повеќе...

Топ 8 запросувања кои ќе ве расплачат

zprosuv2 Еве неколку оригинални запросувања кои вреди да се погледнат...

Прочитај повеќе...

Се веривте? Подгответе се за ова...

vereni-malaИако сте присуствувале на многу веридби и свадби, дури кога вие ќе се најдете во таа ситуација  ќе сфатите многу нешта...

Прочитај повеќе...

Зошто на мажите не им се брза да се оженат?

maziСпротивно на повеќето жени кои се подготвени за брак уште по неколку месеци во врската, мажите на бракот гледаат на поинаков начин...

Прочитај повеќе...

7 знаци дека тој се подготвува да те запроси

zaprosuvanje1-malaНеговиот дом го одржува чист, штеди пари, во четврток вечер наместо ...

Прочитај повеќе...

Историја на венчалниот прстен

vencalen prsten-malaОд каде потекнува традицијата на носење венчален прстен...

Повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?