Љубовта не е само Валентин

ljubovvideo-mПогледнете го ова прекрасно видео...

Прочитај повеќе...

Божиќ е совршен ден за запросување

bozik-zaprosi-1-mНајновите истражувања покажуваат дека Божиќните празници се најромантичниот...

Прочитај повеќе...

Париз, Вера Ванг и љубов

parizljubov21-mАко треба да изберете еден романтичен град на светот, кој би сакале...

Прочитај повеќе...

Страници за нашата љубов: запросување инспирирано од филм

the-note-13-mЗаљубениот пар Синди и Жан Никола одлучиле да да ги рекреираат сцените од  нивниот омилен филм...

Прочитај повеќе...

Најчудните предбрачни договори

predb-dog-mКај нас не се многу чести, но во Америка предбрачните договори се сосема нормална појава...

Прочитај повеќе...

Нови Луј Витон бурми – за луксуз на вашите прсти

luj1-mНајновото нешто од колекциите на Луј Витон се бурми, дизајнирани за парови кои сакаат...

Прочитај повеќе...

Веридба: Подготовки, организација, обичаи и се што треба да знаете

veridb-2-mВи ги покажуваме првите чекори на патот од госпоѓица до госпоѓа...

Прочитај повеќе...

22 кул начини како да ја запросите саканата

kako-da ja zaprosi-mДоколку го читате ова значи дека размислувате за венчавка. Знаете дека вашата партнерка...

Прочитај повеќе...

Што кога вашиот бивши се верил со друга?

bivski-veren-mФејсбукот моментално е „свадбен информатор“, само дознавате кој се верил, кој се оженил/омажил, кој добил дете, кој се разделил...

Прочитај повеќе...

Пет знаци дека тој нема да се ожени со вас

zena-zaprosuva-mКако да препознаете дали се наоѓате во врска со маж на кој неговата слобода му е поважна...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?