Само кажете ДА! 9 најдобри запросувања од сериите

zaprosuvanje-seriiИако во омилените серии и филмови ликовите не секогаш имаат...

Прочитај повеќе...

15 најкреативни начини да објавите дека сте се вериле

verile1-malaОх да, го дочекавте и тој момент кога тој клекна пред вас и го постави...

Прочитај повеќе...

Предлог книга: „На една свадба“ од Џули Џејмс

naednasvadbamПосле понижувачкото откажување на сопствената свадба, Сидни Синклер става крај на...

Прочитај повеќе...

Искрена вистина: За вечната љубов, свадбите и искрените насмевки

zaedno1-mМногу свадби овие денови…годинава особено љубовна се погоди некако...

Прочитај повеќе...

8 работи кои не смеете да и ги кажете на идна невеста

drugarki-mГо дочекавте и тој славен момент - тој клекна на колена и побара да се омажите со него...

Прочитај повеќе...

Филмот што еден маж го направи за својата љубена

filmПогледнете го ова прекрасно видео на Џастин кој направи цел филм за Емили...

Прочитај повеќе...

Кортни Кокс ќе се мажи

cortney-mАктерката Кортни Кокс ја објави свршувачката со нејзиното момче, музичарот Џони МекМајд...

Прочитај повеќе...

(ВИДЕО) Неочекуваното и необично запросување на Ненси

MIKIMПосле 5 години врска, за време на осмомартовската прослава оваа година, Ненси на креативен начин...

Прочитај повеќе...

Какво запросување сакаат жените?

zapros-m1Една анкета покажала кој е идеалниот начин на кој жените сакаат да бидат запросени...

Прочитај повеќе...

Најубави свршенички прстени: Таа сигурно ќе каже ДА!

prsten-mМомци, ако ви треба совет за тоа каков прстен да изберете за запросување на вашата драга...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?