Лејди Гага кажа „ДА“ за Валентајн

gagatajlor-mОвој Валентин беше навистина сладок за Лејди Гага. Мега популарната пејачка...

Прочитај повеќе...

Возбудливо запросување: Ја запроси откако скокнаа со падобран!

skokpadobranb-mСкокањето со падобран е само по себе многу возбудливо, но кога и на 3000 метри височина...

Прочитај повеќе...

14 најдобри селфи фотографии со вереничкиот прстен

selfieprsten-mФотографија само од раката со светкавото прстенче, фоторафија на која го...

Прочитај повеќе...

Интересни факти за веридбата

veridbafaktiВеридбата е обичај на кој има претрпено многу промени, најмногу поради влијанието...

Прочитај повеќе...

Како еден Италијанец ја запроси саканата

propose-italijanecПогледнете како еден Италијанец се потруди да и приреди романтично изнанедување...

Прочитај повеќе...

15 клучни чекори за запросувањето што секој маж мора да ги знае!

15soveti1Кога е љубовта во прашање, нештата се многу јасни! Ако сметате дека крај себе...

Прочитај повеќе...

5 грешки кои не треба да ги правите кога очекувате свршенички прстен

fiance1-mЗнаете дека доаѓа моментот... Можеби со него и веќе заедно сте биле да...

Прочитај повеќе...

Се веривте? Подгответе се за ова...

vereni-malaИако сте присуствувале на многу веридби и свадби, дури кога вие ќе се најдете во таа ситуација  ќе сфатите многу нешта...

Прочитај повеќе...

7 знаци дека тој се подготвува да те запроси

zaprosuvanje1-malaНеговиот дом го одржува чист, штеди пари, во четврток вечер наместо ...

Прочитај повеќе...

Прекрасни свршенички дијамантски прстени на „Tiffany & Co“

tifanyco-mДијамантите долго време биле симбол за внимание и моќ, но токму „Tiffany & Co“ ги...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?