Романтично запросување на една гевгеличанка во нејзиниот двор

nadica-koki-mВидеото со организираното запросување на Надица едноставно треба...

Прочитај повеќе...

Запросете ја со помош на куче

zaprosetejasokuceДоколку вашата сакана е љубителка на кучињата веќе нема потреба...

Прочитај повеќе...

Ќе се мажи Иги Азелија - Погледнете каков прстен дизајнираше нејзиното момче

igiazelijaprstenМладата пејачка Иги Азелија му кажа „ДА“ на нејзиното момче...

Прочитај повеќе...

Запросување на туѓа свадба - ДА или НЕ?

zap-tugasvadbaФотографијата која е поставена на друштвената мрежа РЕДИТ го обиколи светот бидејќи...

Прочитај повеќе...

Како просечна девојка го замислува запросувањето?

prosecv-dev-zap-1Доколку планирате да ја запросите девојката, задолжително погледнете ја...

Прочитај повеќе...

Најубавите веренички прстени на познатите

amalprstenverenickiНајубавите и најскапите веренички прстени секогаш ги носат познатите...

Прочитај повеќе...

Галерија прекрасни свршенички прстени

galerijaprsteni-mСо оглед на тоа што сезоната на запросувања е во тек, тоа значи дека многу

Прочитај повеќе...

Како да одберете веренички прстен што ќе и’ се допадне?

kupuvanjprsten-mСте ја запознале совршената девојка и сакате остатокот од животот да...

Прочитај повеќе...

Лејди Гага го има најубавиот свршенички прстен!

gagapr2-mСо самата објава на фотографијата од нејзиниот свршенички прстен, Лејди Гага сите...

Прочитај повеќе...

Дали мажите сакаат партнерката да ги запроси?

february-29th-is-the-one-day-where-women-are-traditionally-expected-to-propose-to-menТреба ли жените да ја игнорираат традицијата и да ги запросуваат мажите?

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?