Наскоро нова кралска свадба: Принцот Хари ја запроси актерката Меган Маркл

hariimegan 2Британското кралско семејство ја доби и втората снаа. Актерката Меган Маркл...

Прочитај повеќе...

Кели Куоко му кажа „Да“ на Карл Кук

prsten kuoko2Русокосата актерка Кели Куоко, која најдобро ја запознавмепреку улогата во серијата

Прочитај повеќе...

За што размислуваат мажите пред да ја запросат саканата?

maz-misli1Во овој период од годината кога се најактуелни запросувањата, откриваме што сè му...

Прочитај повеќе...

Водителката Милена кажа „Да“

16105990 1820174201574957 103941111298414791 nВодителката на Канал 5 телевизија, Милена Антовска, му кажа „Да“ на нејзиното...

Прочитај повеќе...

Што треба да направите кога ќе добиете веренички прстен?

can-woman-proposeДојде моментот што го чекавте! Кажавте „ДА“, вашата дланка е погламурозна со ново...

Прочитај повеќе...

Совршениот веренички прстен кој ниедна жена нема да ја остави рамнодушна

verenickiprsteni-mВереничкиот прстен е еден од најважните прстени кои една жена го добива во својот живот...

Прочитај повеќе...

Пејачката Сани кажа „Да“

saniprsten3Фолк пејачката Сани доби веренички прстен од нејзиното момче Мартин. Познатата пејачка на...

Прочитај повеќе...

Миранда Кер ќе се мажи за билионерот Еван

miranda-ker-mУбавицата Миранда Кер (33) се вери со 26- годишниот билионер Еван Шпигел после...

Прочитај повеќе...

Свршенички прстени од Сваровски 2018

Swarovski-Fresh-Ring-5251685-mРетко која од современите девојки е љубителка на злато, но затоа нема жена која не...

Прочитај повеќе...

Водителот Игор Чурчиќ на романтичен начин ја запроси девојката среде емисија

igor-curcic-tijana-vasiljevic-mВодителот Игор Чурчиќ и приреди вистинско изненадување на својата девојка Тијана Васиљевиќ....

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?