Елегантните фустани на Блејк Лајвли

Русокосата убавица Блејк Лајвли е во центарот на шоу бизнисот откако се прослави по улогата на Серена ван дер Вудсен во серијата „Озборувачка“. Уште веднаш мажите ги освои со нејзината убавина, а жените со извонредниот избор на облека.

Но она што го носеше Серена во серијата го носи и Блејк во приватен живот. Нејзината совршена фигура е како создадена за прекрасни долги и елегантни фустани.

Таа е инспирација на жените од целиот свет. Затоа одбравме дел од најубавите фустани во кои се има појавено, и сигурни сме дека ќе ве инспирира при избор на фустан за свечена прилика:

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?