Моден тренд за 2018: Венчаници со средна должина

Вљубеничките во стилот на Одри Хепберн сега добиваат конкуренција! Еден од водечките трендови кај вечаниците во 2018-та година ќе бидат венчаниците со средна должина, односно помеѓу колениците и глуждовите.

srednadolzina 1

Доказ за тоа се бројните модели кои беа забележани на модните недели на кои своите колекции ги прикажаа најдобрите дизајнери на венчаници во светот.

Без оглед на тоа дали станува збор за широки или потесни модели, веруваме дека и во Македонија има храбри невести кои не се плашат да ги следат трендовите.

Повелете неколку фотографии за инспирација:

 

 

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?