Невеста си направи уникатна венчаница за само 70 долари

Аби Рамирес Бодли за својата венчавка сакала да носи винтиџ венчаница, но не можела да најде некоја која се вклопува со нејзиниот буџет.

„Барав и барав, и сите што ги наоѓав беа многу скапи“, вели 22 годишната невеста од Тулса.

Тогаш креативната невеста се сетила на нешто економично и уникатно - да си сплете венчаница. Таа научила да плете уште кога имала само четири години, а сега, и биле потребни цели осум месеци за да си ја направи совршената венчаница.

pletenavenc-m

 

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?