Свадбен тренд: 22 тренди наметки за невестата

nametki3-mСекоја идна невеста која ќе се одлучи за фустан со голи раменици...

Прочитај повеќе...

16 прекрасни полусобрани фризури

halfuphalfdown1-mДали сте и вие од оние девојки или жени кои сакаат да ја носат косата пуштена, но сепак сакате да...

Прочитај повеќе...

8 знаци дека високите потпетици (не)изгледаат евтино

cevli2-mНе мора да потрошите многу пари на чевли, а сепак може да изгледа како да сте потрошиле многу...

Прочитај повеќе...

Нашминкај се сама: Совршени смоки ајс за синооки

smokiajs-malДоколку сакате да испробате нов начин на шминкање...

Прочитај повеќе...

Совети за слабите и ситни невести: Како да ја изберете совршената венчаница?

slaba1-mДоколку сте ситно градена девојка, бидете подготвена да најдете многу

Прочитај повеќе...

Bride.mk избор: 9 убави невести во венчаници на MCouture

nevesti-mcoutureИздвојуваме 9 несекојдневни дизајни на венчаници носени на вистински свадби...

Прочитај повеќе...

Историјата на бидермаерот

buketi-ist1-mЕден од клучните елементи на секоја свадба кои меѓу другото и го комплетираат...

Прочитај повеќе...

Уникатна уметност: Како се шминкаат невестите во Косово?

kosovskanevesta-mНевестинската шминка и фризура од секој дел од светот е навистина воодушевувачка...

Прочитај повеќе...

23 најубави невестински чевли, за невести со добар вкус

cevli-mЗа секоја модерна жена чевлите се нешто свето, а за модерните невести...

Прочитај повеќе...

5 луѓе со кои не треба да одите на шопинг за венчаница

shopingАко барем еднаш сте ја гледале емисијата „Say Yes To The Dress“...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?