„Кристална топка“ е новата колекција на Мcouture

milakadriukristalna-mЕдна од најпознатите дизајнерки кај нас, Мила Кадриу, својата нова колеција...

Прочитај повеќе...

22 безвременски и софистицирани собрани свадбени фризури

frizurisobrani3-mБирањето на свадбена фризура може да биде навистина...

Прочитај повеќе...

Прв поглед во новиот салон на „Кокев“

kokevnovsalon-mМодното ателје „Кокев“ ги отвори вратите од новиот салон позициониран во Градскиот Трговски...

Прочитај повеќе...

Мајката соши неверојатни автентични Дизни костуми за ја израдува ќеркичката

lenjen1-mСекое дете сака фотографија со ликовите на Дизни кога ќе го посети Дизниленд...

Прочитај повеќе...

За да не се покаете: Фотографии од венчаницата кои мора да ги имате

fotografiimoradagiimate-mДоколку и вие сте како повеќето невести кои ги знаеме, потрагата по...

Прочитај повеќе...

Bride.Mk Предлог: Совршена венчаница за тебе

daalarnaden-dОд колекцијата на „Daalarna“ ви ја предлагаме оваа целосно чипкаста венчаница...

Прочитај повеќе...

DIY: Елегантна собрана фризура

frizurata-mЕлегантната собрана фризура е идеална за свадбени свечености или други настани

Прочитај повеќе...

Bride.Mk предлог - Елегантна шминка со која ќе заблескате

sinka-mДенес ви предлагаме да ги потенцирате очите со тоа што ќе ги исенчате со кафеава сенка за очи...

Прочитај повеќе...

Александар Дадар: Трендови во шминкањето за престојната зима

sminka1dadar-mОние кои што си го дозволиле задоволството да се препуштат на услугите кои ги нуди „Мое студио Дадар“...

Прочитај повеќе...

Најновите трендови во светот на венчаниците

trendovimalaСовремените невести поставија повисоки очекувања од вообичаено...

Прочитај повеќе...