Елегантни фризури за долга коса

friz24012015-mПодготвувајќи се за некој значаен настан на кој теба комплетно да заблескате...

Прочитај повеќе...

LED Венчаници во кои буквално ќе блескате

ledvencanica-mДоколку мислите дека до сега сте виделе сè од светот на венчаниците...

Прочитај повеќе...

Во дилема: Како да се одлучите меѓу две венчаници?

dvevencanicaУште пред да се впуштите во авантурата на пронаоѓање на венчаница, тргнувате...

Прочитај повеќе...

Одберете фустан во „вино боја“ - бојата на годината за 2015-та

marsala-mСамо неколку дена откако беше одбрана бојата на годината, неколку славни...

Прочитај повеќе...

Зошто не треба да купувате венчаница од непроверени места?

proverenomestoНа интернет се појавија фотографии од разочарани невести кои порачале...

Прочитај повеќе...

Елегантните фустани на Блејк Лајвли

blake-fustani-mРусокосата убавица Блејк Лајвли е во центарот на шоу бизнисот...

Прочитај повеќе...

Од новата колекција на Ал Апарел: Четири фустани идеални за на свадба

alap-bozikna-mМодното ателје „Ал Апарел Наташа Карчева“ ја претстави својата...

Прочитај повеќе...

Чевли, дијаманти и аксесоари: 18 инспиративни предлози

inspirativnifot-mВи претставуваме 18 фантастични предлози од аксесоари кои ќе ги посакате...

Прочитај повеќе...

Најубавите невестински капути за зимските невести

kaput15-mСвадбите во зима се посебно убави од проста причина што не се...

Прочитај повеќе...

Мила Кадриу - Невестите сè повеќе бираат нетипична венчаница

milakinterv2-mМодната креаторка Мила Кадриу неодамна ја претстави нејзината нова колекција...

Прочитај повеќе...