18 прекрасни комбинации за гостинки на свадба

gostinkafustani2-20115Во пролетта и летото има многу свадби, па веројатно и вие ќе бидете...

Прочитај повеќе...

20 венчаници за уникатна невеста

unik-venc-mЕден од најдобрите начини да ја покажете својата уникатност на денот на..

Прочитај повеќе...

Модни трендови за младоженци за 2015-та

mladozenectrend1-mВи ги претставуваме топ три модните трендови кои ќе бидат доминантни...

Прочитај повеќе...

Венчаници за принцези. Венчаници со волумен

pronoviasprincess-mМалите девојчиња сонуваат дека прекрасен принц ќе ги пронајде и ќе...

Прочитај повеќе...

Зад сцената на снимањето на „Desert Queen“

queenvideoМакедонскиот бренд за венчаници „Queen“ неодамна ја претстави новата колекција венчаници...

Прочитај повеќе...

Натали Портман како прекрасна ДИОР невеста

portman-mАктерката Натали Портман е заштитно лице на новата рекламна кампања на ДИОР...

Прочитај повеќе...

20 најнови инспиративни фризури

najnovifriz-mПроверете ги овие најнови 20 инспиративни фризури за најважниот ден во Вашиот живот...

Прочитај повеќе...

Од сега поинаку ќе гледате на високата мода: Како се прави еден Диор фустан?

dior couture-mCOUTURE  е магичен збор. Збор кој комбинира беспрекорна рачна работа...

Прочитај повеќе...

Манекенката Емилија Розман снима нова кампања за венчаници

rozmanema-1-mМанекенката Емилија Розман по кој знае кој пат облече венчаница, но само за снимањето нова фотосесија...

Прочитај повеќе...

Луксузни Jimmy Choo невестински чевли 2015

jimmychoo-mJimmy Choo ја откри новата колекција невестински чевли и аксесоари...

Прочитај повеќе...