Кул и секси венчаници со гол грб

kejtmejdvevencanici-mВенчаниците со гол грб не може да ги носи секоја невеста, но ако вие имате...

Прочитај повеќе...

Нова колекција на Росица Мршиќ за пролет/лето 2015

19Ревијалниот дел на единаесеттиот пролетен Моден викенд го отвори...

Прочитај повеќе...

Нова магична колекција на Антонија Ристовска за пролет/лето 2015

antonijagarden-mМодната дизајнерка Антонија Ристовска ја претставува новата колекција...

Прочитај повеќе...

Што не треба да облечете за љубовна фотосесија?

What-Not-to-Wear1Освен свадбените фотографии се’ поактуелни и кај нас стануваат љубовните

Прочитај повеќе...

Одбери ја идеалната венчаница - Нова сезона

izberijavencanicata-mОрганизирањето венчавка е можеби најстресниот период од животот...

Прочитај повеќе...

Што открива за вас материјалот од кој е изработена вашата венчаница?

what-your-wedding-dress-fabric1Стилот е еден од најбрзите начини да ја изразите вашата личност и точката...

Прочитај повеќе...

Елегантни и колоритни: Колекција високи потпетици на Ведрана Панева

malivedrana-mМодната креаторка Ведрана Панева ја претстави својата прва колекција...

Прочитај повеќе...

Како да го облечете за свадба вашето мало момче?

momceobleka-mКога одите на блиска свадба со вашето малечко, сигурно дека ќе сакате...

Прочитај повеќе...

Направи сама: Украсете ги црните шноли со бисери

snolibiseri-mДоколку не сте љубители на цветови и венчиња, а сепак како невеста...

Прочитај повеќе...

Венчаници инспирирани од Оскарите 2015

oskarivencanici-mЦрвениот тепих беше преполн со бои на доделувањето на Оскарите 2015. Но имаше...

Прочитај повеќе...