5 прекрасни свадбени фризури инспирирани од Блејк Лајвли

blake4-mПет пати кога прекрасната актерка воодушеви со својата фризура!

Прочитај повеќе...

Селебрити деверуши кои ги засенија невестите

deverusi-mПогледнете неколку свадби на кои познати личности беа деверуши...

Прочитај повеќе...

Ексклузивна венчаница од студиото на Оскар де ла Рента

oskar7ekskluzivenfustan„Прекрасна е“, вели идната невеста Хаифа Снобар огледувајќи се...

Прочитај повеќе...

Венчаници Нена Конели, колекција пролет-лето 2015

nenakoneliss2015За девојка со стил и самодоверба, за невеста која плени, за жена која цврсто...

Прочитај повеќе...

Погледнете какви венчаници креираа најпознатите дизајнери за Лејди Гага

gaganevestadizajneri-mАко нешто со сигурност знаеме за Лејди Гага е тоа дека не се плаши да биде во...

Прочитај повеќе...

Венчаници со уникатни детали на грбот

vencanicigolgrb-mВенчаниците се секогаш убави сами по себе и имаат дизајн каков што никогаш друг...

Прочитај повеќе...

Намирници кои треба да ги избегнувате пред свадбата за да имате блескаво бела насмевка

bridesmile1

Убавата и бела насмевка е задолжителна на Вашата свадба. Но, тоа не подразбира...

Прочитај повеќе...

Манекенката Ирина Шајк е прекрасна невеста

irinasajk-mПознатата манекенка Ирина Шајк ја отвори и затвори модната ревија на брендот за венчаници

Прочитај повеќе...

Галерија со кул фустани за гостинки и деверуши

fustanizadeverusiigostini-mДеверушите се придружнички на невестата на денот на нејзината свадба, па се подразбира...

Прочитај повеќе...

Пејачката Ријана како прекрасна деверуша

rijanadeverusaРијана беше во улога на деверуша на свадбата на нејзината асистентка...

Прочитај повеќе...