Невеста си направи уникатна венчаница за само 70 долари

pletenavenc-mАби Рамирес Бодли за својата венчавка сакала да носи винтиџ венчаница, но не можела...

Прочитај повеќе...

Графички принт на венчаниците: Тренд за 2016-та

grafickiprint-mЗа невестите кои се следбенички на модните трендови, задолжителна е венчаници со графички принт...

Прочитај повеќе...

Две венчаници во една: Тренд за 2016-та

dvafustanivoeden-mНе е лесно од толку многу венчаници на светот да се одбере само една, нели?

Прочитај повеќе...

„Проѕирни“ венчаници: Тренд за 2016-та

prozirnivencanici-mЕден од трендовите забележан на модната недела на венчаници одржана во Њујорк, е тоа...

Прочитај повеќе...

3Д цветови: Тренд од модната недела на венчаници 2016

3dcvetovitrend-mТрадиционалните цветни везови на венчаниците сега се заменуваат со 3Д цветови, со перфектен...

Прочитај повеќе...

10 нови и прекрасни невестински собрани фризури

novifrizuri-mИма невестински фризури кои никогаш не излегуваат од мода. Собраната свадбена...

Прочитај повеќе...

4 бои што треба да ги избегнувате како гости на свадба

boidagiizbegnetenasvadba-mДодека пребарувате низ Вашиот плакар обидувајќи се да го пронајдете совршениот фустан..

Прочитај повеќе...

Најнови венчаници на „Кокев“: Предколекција 2016

kokevpredkol2016-1Ателјето за венчаници „Кокев“ ја претстави новата предколекција венчаници 2016...

Прочитај повеќе...

8 романтични „кроп-топ“ венчаници за невести кои ги следат трендовите

kroptop-m„Кроп-топ“ модата е вистински хит во моментот, а истата (иако многу ретко кај нас)...

Прочитај повеќе...

Каков вел ви одговара според формата на лицето?

vel-obliklice-mСекоја идна невеста може да припаѓа на една од двете категории: онаа што свадбениот изглед

Прочитај повеќе...