Колекција чевли на „Кокев“ за совршен изглед на престојните свадби

kokevcevli2016Сезоната на свадби само што не започнала, а покрај потрагата за убави фустани...

Прочитај повеќе...

Модна инспирација за младоженците во 2016

mladozenci2016Покрај бројните совети и предлози за венчаници, сосема коректно е и да дадеме некој предлог

Прочитај повеќе...

Инспирација за свадбен фустан од Оскари 2016

oskari2016inspir-mКолку што е позната и гледана заради филмовите и наградите, подеднакво исто толку е очекувана...

Прочитај повеќе...

Топ 20 стилски комбинезони за нетрадиционалните невести

jumpsuits-kombinezonivencaniciНа свадбата важно е да се чуствувате удобно, убаво и пријатно. Па доколку не сте тип на...

Прочитај повеќе...

Најубавите штикли на светот - Jimmy Choo Bridal 2016

jimmychoo-2016 9За невестите кои се вљубенички во добри потпетици, ова е колекција што ќе ги остави без збор...

Прочитај повеќе...

Трендови: Венчаница со голи раменици и спуштени прерамки/ракави

trendovi2016goliramena-m2Кога станува збор за најновите трендови во светот на венчаниците, еве нешто секси и модерно - фустани со...

Прочитај повеќе...

17 нови идеи за собрана фризура

frizurinovisobrani-m2Се ближи сезоната на свадби, па сигурно сте во потрага по интересна фризура без разлика...

Прочитај повеќе...

Колекција венчаници Џастин Александер пролет/лето 2016

615Препознатлив по неговите винтиџ елементи кои ги проткајува низ идеално дизајнираните...

Прочитај повеќе...

Нови прекрасни идеи за невестински стајлинг

frizurinovi2015-mДа се најде совршената фризура за свадбаможе да биде навистина голем предизвик...

Прочитај повеќе...

Работи кои секоја невеста треба да ги знае пред да купува венчаница

brideВенчаницата ја носите само еднаш во животот и затоа е важно во неа да изгледате совршено...

Прочитај повеќе...