Што да облечете кога не знаете што да облечете на свадба?

bira fustanДефинитивно првото нешто на што размислувате кога сте добиле покана е тоа „што да облечам?“...

Прочитај повеќе...

Што НЕ треба да облечете кога одите на свадба

gostisvadbaКога на свадба одите во улога на гостин/ка, понекогаш бирањето на облека знае да биде навстина долго...

Прочитај повеќе...

Совети за облеката што вашата мајка ќе ја носи на свадбата

maminevestaНеизбежно е при подготовките на венчавката да се замешате и малку околу изборот на облека на вашата мајка...

Прочитај повеќе...

Сокриена убавина под венчаницата - секси долна облека

nevesta-dolna obleka-malaДолната облека која ќе ја изберете на денот на свадбата е важна поради материјалот на венчаницата, но и поради првата брачна ноќ...

Прочитај повеќе...

Имајте најкул деверуши - како да бидат различни, а слични

deverusi145 malaСите деверуши на свадбата да имаат идентични фустани и фризури, признајте,  е малку здосаден тренд...

Прочитај повеќе...

Имајте најкул деверуши - како да бидат различни, а слични (2)

deverusi145 malaСите деверуши на свадбата да имаат идентични фустани и фризури, признајте,  е малку здосаден тренд...

Прочитај повеќе...

Топ 3 совети: Изгледајте совршено на вашата свадба

ubavanevesta malaВи откриваме топ 3 совети како да бидете прекрасна невеста, и како вашата свадба засекогаш...

Прочитај повеќе...

Како да се снајдете во улога на деверуша

deveruski-malaИако во православното христијанство деверушите воопшто...

Прочитај повеќе...