Гламурозна и раскошна нова колекција венчаници на „ Queen “

Queen 020 01 A„Royal Highness“ е името на новата колекција венчаници „ Queen “, со дизајнерски потпис на..

Прочитај повеќе...

“A BEAUTIFUL SOUL” - колекција венчаници на Ал Апарел Наташа Карчева есен-зима 2017

aparel3 mМодното ателје „Ал апарел Наташа Карчева“ ја претстави колекцијата венчаници...

Прочитај повеќе...

Каква венчаница одговара на вашиот карактер?

vencanica stil4Изборот на совршена венчаница сигурно зависи од тоа каков е вашиот стил..

Прочитај повеќе...

„Кокев“ од сега ќе облекува и младоженци

kokevzamazi 2017Ако до сега „Кокев“ беше препознатлив бренд за истакнување на женската убавина

Прочитај повеќе...

Елегантни фустани од најновата колекција „Кокев“

8 tanjakokevnew2018Модното ателје „КОКЕВ“ неодамна ја претстави новата колекција ready-to-wear за сезоната...

Прочитај повеќе...

Моден тренд за 2018: Венчаници со розе и беж нијанси

nijansinapink mВенчаниците во нежни пастелни нијанси земаат нов замав во 2018-та година...

Прочитај повеќе...

Моден тренд за 2018: Венчаници со средна должина

srednadolzina 1Вљубеничките во стилот на Одри Хепберн сега добиваат конкуренција!

Прочитај повеќе...

Моден тренд за 2018: Прикачени ракави

prikaceni rakavi m

 

Овој тренд можеме да го наречеме еволуција на трендот на вечаници без прерамки...

Прочитај повеќе...

Моден тренд за 2018: Невестински наметки

nametka trend mДраги идни невести! Најпознатите светски дизајнери веќе ги прикажаа нивните колекции

Прочитај повеќе...

Прекрасни идеи за фустанчиња за малите невестичиња

1

Невестинските фустанчиња за малите девојчиња може ќе ви бидат омилениот дел од подготовките...

Прочитај повеќе...

bride300x200

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?