Дотерување

Каква венчаница одговара на вашиот карактер?

Каква венчаница одговара на вашиот карактер?

Изборот на совршена венчаница сигурно зависи од тоа каков е...

„Кокев“ од сега ќе облекува и младоженци

„Кокев“ од сега ќе облекува и младоженци

Ако до сега „Кокев“ беше препознатлив бренд за истакнување на...

Елегантни фустани од најновата колекција „Кокев“

Елегантни фустани од најновата колекција „Кокев“

Модното ателје „КОКЕВ“ неодамна ја претстави новата колекција ready-to-wear за...

Моден тренд за 2018: Венчаници со розе и беж нијанси

Моден тренд за 2018: Венчаници со розе и беж нијанси

Венчаниците во нежни пастелни нијанси земаат нов замав во 2018-та...

Моден тренд за 2018: Венчаници со средна должина

Моден тренд за 2018: Венчаници со средна должина

Вљубеничките во стилот на Одри Хепберн сега добиваат конкуренција!

Моден тренд за 2018: Прикачени ракави

Моден тренд за 2018: Прикачени ракави

Овој тренд можеме да го наречеме еволуција на трендот...

Моден тренд за 2018: Невестински наметки

Моден тренд за 2018: Невестински наметки

Драги идни невести! Најпознатите светски дизајнери веќе ги прикажаа нивните...

Прекрасни идеи за фустанчиња за малите невестичиња

Прекрасни идеи за фустанчиња за малите невестичиња

Невестинските фустанчиња за малите девојчиња може ќе ви бидат омилениот...

Организација

Bride.MK препорака: Кого да одберете за вашите свадбени фотографии и видео?

Bride.MK препорака: Кого да одберете за вашите свадбени фотографии и видео?

Сите невести сакаат да имаат совршени свадбени фотографии, кои ќе...

Како да започнете со организација на вашата свадба?

Како да започнете со организација на вашата свадба?

Значи веќе се веривте? Ви честитаме! Пред вас е многу...

Колку е важна последната песна на свадбата и каква да биде таа?

Колку е важна последната песна на свадбата и каква да биде таа?

Знаете ли кој е детаљот исто битен како и првиот...

Најдоброто од ЗАГА спакувано во едно видео

Најдоброто од ЗАГА спакувано во едно видео

Во пресрет на новата свадбена сезона 2017, водечката продукциска куќа...

Свадбени огледала - нов тренд на свадбите

Свадбени огледала - нов тренд на свадбите

Свадбените декорации даваат сосема поинаква душа на свадбата...

Каде да правите свадба на отворено во Скопје?

Каде да правите свадба на отворено во Скопје?

Подготовките за свадбата почнуваат најпрвин со избор на ресторан. Па...

Снежни свадбени фотографии од кои ќе посакате зимска свадба

Снежни свадбени фотографии од кои ќе посакате зимска свадба

Нека вее! Знаете ли дека снегот е одличен реквизит за...

Каква свадба замислуваат хороскопските знаци?

Каква свадба замислуваат хороскопските знаци?

Сите хороскопски знаци си имаат различни желби и фантазии кога...

Штотуку венчани

Свадбена бајка на Хвар: Аделина и Бленд

Свадбена бајка на Хвар: Аделина и Бленд

Кога љубовта ќе се зачини со малку егзотика и мирис...

Свадбеното видео на Милена & Гордан

Свадбеното видео на Милена & Гордан

За свадбата на водителката Милена Антовска и нејзиниот сопруг Гордан...

Кети и Александар

Кети и Александар

Сакам да си целата моја вечност... Те гледам како создаден...

Љубовна астрологија: 5 комбинации хороскопски знаци кои заедно победуваат се’

Љубовна астрологија: 5 комбинации хороскопски знаци кои заедно победуваат се’

Авантура или логика, срамежливост или самоувереност, независност или блискост?...

(ВИДЕО) Необична свадба - невеста се омажи за Исус

(ВИДЕО) Необична свадба - невеста се омажи за Исус

Џесика темелно си ја испланирала венчавката. Фустан, цвеќе, ресторан...

Љубов од овде до небото - свадбена сесија на Шар Планина: Радмила и Димитар

Љубов од овде до небото - свадбена сесија на Шар Планина: Радмила и Димитар

Ако небото е лимит, те сакам подалеку од небото. Таму...

Се омажи водителката Милена Антовска

Се омажи водителката Милена Антовска

Прекрасната водителна Милена Антовска го кажа судбоносното ДА...

Запросување

Водителката Милена кажа „Да“

Водителката Милена кажа „Да“

Водителката на Канал 5 телевизија, Милена Антовска, му кажа „Да“...

Што треба да направите кога ќе добиете веренички прстен?

Што треба да направите кога ќе добиете веренички прстен?

Дојде моментот што го чекавте! Кажавте „ДА“, вашата дланка е...

Совршениот веренички прстен кој ниедна жена нема да ја остави рамнодушна

Совршениот веренички прстен кој ниедна жена нема да ја остави рамнодушна

Вереничкиот прстен е еден од најважните прстени кои една жена...

Пејачката Сани кажа „Да“

Пејачката Сани кажа „Да“

Фолк пејачката Сани доби веренички прстен од нејзиното момче Мартин....

Миранда Кер ќе се мажи за билионерот Еван

Миранда Кер ќе се мажи за билионерот Еван

Убавицата Миранда Кер (33) се вери со 26- годишниот билионер...

Свршенички прстени од Сваровски 2016

Свршенички прстени од Сваровски 2016

Ретко која од современите девојки е љубителка на злато, но...

Водителот Игор Чурчиќ на романтичен начин ја запроси девојката среде емисија

Водителот Игор Чурчиќ на романтичен начин ја запроси девојката среде емисија

Водителот Игор Чурчиќ и приреди вистинско изненадување на својата девојка...

Запросување во емисијата „Брза кујна“

Запросување во емисијата „Брза кујна“

Во емисијата за готвење „Брза кујна“ младата Џансу се натпреваруваше...

Колку пари сметате дека се доволно да подарите кога двајца одите на свадба?

bride300x200